Uluslararası Sivil Havacılık Günü

Uluslararası Sivil Havacılık Günü

1901'de insanlık tarihinde gerçekleşmemiş bir şey başarıldı, bir adam bir planör üzerinde uçtu ve havadan daha hafif gazla havada tutulmayan insan yap

İlk defa Nisan ayında böyle gördük
2015’ten bu yana Avrupa’da 96.000’den fazla mülteci çocuk kayıp: AKP genel başkan yardımcısı
Dünyanın en maliyetli mega projelerinden biri olan 3. Havalimanı bugün açılıyor

1901’de insanlık tarihinde gerçekleşmemiş bir şey başarıldı, bir adam bir planör üzerinde uçtu ve havadan daha hafif gazla havada tutulmayan insan yapımı bir cihazda saygın bir mesafe kapladı. Bu etkinliği karşılayan kuşkuculuk, tüm dünyadaki insanlarla, Wright Kardeşlerinin, dünyadaki en önemli havacılık olayı olayıyla ilgili bir gösterinin çürütüleceği iddiasıyla, yalancılardan daha yalancı olduğunu söyleyerek, derindi. Uluslararası Sivil Havacılık Günü, bu ilk kaymadan doğan bilim, sanat ve havacılık sporunu ve bugün sınırlarını zorlayan kadın ve erkekleri kutluyor.

bu reklamı bildir
Uluslararası Sivil Havacılık Günü Tarihi
Sivil Havacılık, bugün bildiğimiz ve sevdiğimiz dünya için son derece önemlidir ve gerçekleştiremeyeceğimiz yollarla hepimize dokunur. Bir paketi bir gecede Amazon’dan sipariş ettiğinizde, bir kargo uçağının ambarında depolarından ön kapınıza taşınma ihtimali iyidir. Tatil veya tatil kutlamaları için arkadaşlarınıza ve akrabalarınıza katılmak için ülke çapında veya dünyanın dört bir yanına seyahat ettiğinizde, Orville & Wilbur Wright’ın akıllarında başlayacak bir araçla seyahat ediyorsunuz.

Ancak hava taşımacılığı tehlikeli olabilir ve Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü, tüm sektörü çevreleyen güvenlik, verimlilik ve düzenlemelere odaklanır. ICAO, Uluslararası Sivil Havacılık Günü’nü 1944’te düzenledi ve 1996’da resmen tanınan bir BM tatili haline gelmesi için bir kampanya başlattı. Bu kampanya, 1996’da gerçekleşen meyveleri bir araya getiren bir kampanya başlattı. Sivil Havacılık, spor uçurucularından gökyüzüne doğru uçulan büyük ticari uçaklara kadar her şeyi içerir. günlük yaşamın

Uluslararası Sivil Havacılık Günü nasıl kutlanır
Uluslararası Sivil Havacılık Günü’nü kutlamak, bir gecede bir paket sipariş etmenin basit sevinçlerinden ve büyük bir kargo uçağının göbeğinde taşındığı takdirle ertesi güne açılmasından birkaç farklı şekilde gerçekleşebilir. Dünyayı geçebileceğimiz hız ve verimliliği kutlamak için egzotik bir yere uçmak. Ülke çapında, havacılık için ayrılmış müzeler de var ve bu ağustos salonlarını gezerek öğrenilecek çok güzel bir tarih var. O halde Uluslararası Sivil Havacılık Gününe çıkın ve uçağın hayatınıza ne getirdiğini görün!