Whatsapp, Facebook ve Instagram neden çöktü?

Whatsapp, Facebook ve Instagram neden çöktü?

Instagram ve Facebook neden çöktü? Instagram’a saatlerce girilemedi . Instagram, Whatsapp ve Facebook, kullanıcıları isyan ediyor. Sosyal medya devle

RTÜK’ten Netflix açıklaması! Türkiye’de devam edecek mi ?
Sosyal medya kullanıcılarına uyarı
Ferrari’nin yeni modeli F8 Tributo Cenevre’ye geldi

Instagram ve Facebook neden çöktü? Instagram’a saatlerce girilemedi .
Instagram, Whatsapp ve Facebook, kullanıcıları isyan ediyor. Sosyal medya devlerine giriş yapamayan kullanıcılar hata mesajlarıyla karşılaşıyor. Haber akışları yenilenemiyor, fotoğraf ya da mesaj gönderilemiyor. Saatlerdir devam eden erişim sorununa ise medya devlerinden herhangi bir resmi açıklama gelmedi. Türkiye dahil birçok ülkede sorun yaşandığı bildiriliyor.

ULAŞTIRMA BAKANI’NDAN AÇIKLAMA GELDİ .
Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, Facebook, Instagram ve Whatsapp servislerinde global seviyede sorunlar yaşandığını ve Türkiye’de de kısmen hissedildiğini bildirerek, “Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezi @trcert ekiplerimiz siber olayları ve hizmet sürekliliğini 7/24 takip etmektedir.” ifadesini kullandı.

Sayan, twitter hesabından sosyal iletişim ağlarında yaşanan sorunlara ilişkin paylaşımda bulundu. Facebook, Instagram ve Whatsapp servislerinde global seviyede sorunlar yaşandığını ve bu durumun kısmen Türkiye’de de hissedildiğini belirten Sayan, Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezi @trcert ekiplerinin siber olayları ve hizmet sürekliliğini 7/24 takip ettiğini kaydetti.

COMMENTS

WORDPRESS: 0