400 milyon dolarlık lüks yolcu uçağı papaz Andrew Brunson’u serbest bırakmak için bir rüşvet mi?

Worldposts’ naklen yayına göre Muhabirler, 17 Eylül'de Katar’ın Türkiye’nin cumhurbaşkanı Erdoğan’a lüks bir hava taşımacısı olduğunu söyledi. Erdoğan

Türk Futbolunun Unutulmaz İsimlerinden Beşiktaş’ın Onursal Başkanı Süleyman Seba
ABD-Türkiye ilişkileri için yenilenen vizyon
Kemal Özdeş Geçen Yıl Da İstifa Etmiş

Worldposts’ naklen yayına göre Muhabirler, 17 Eylül’de Katar’ın Türkiye’nin cumhurbaşkanı Erdoğan’a lüks bir hava taşımacısı olduğunu söyledi. Erdoğan basına yaptığı açıklamada, uçağın halk için olduğunu ve halk tarafından kullanılacağını söyledi.

Uçuş, çeşitli toplantı salonları, salonlar ile tamamlandı ve içinde bir hastane var, uçuş şu anda 400 milyon ABD Doları değerinde.

Son raporlara göre, Başbakan Tameem bin Hamad el-Thani, bu ayın başbakanı George W. Bush’a, Erdoğan’ın ABD Priest Brunson’u serbest bırakmaya ikna etmesi için bir Katar teklifi kapsamında bu lüks uçağa vereceğini belirtti.

Başkanın hediyeyi kabul etmesi, Amerikan papazının serbest bırakılmasının kesin olacağını belirtti. Bu armağan, çok geçmeden fonu yönetmeye başlamasıyla birlikte, bankalara ve Türk lirası fonlarına yapılan yatırımlar ve mevduatlar şeklinde kullanılacak olan Türkiye’ye milyarlarca dolar pompalamıştır.

Kaynaklar, Erdoğan’ın rahibin serbest bırakılması taleplerine tüm kapıları kapatmasının nedenini sorguladı ve şimdi, bu lüks uçağı aynı şekilde rüşvet olarak kabul ettikleri için bunu tartışmamış olduklarına inanıyorlar.

Katar, ABD ile ilişkileri düzeltmek ve uzun vadede desteklerini almak için George W. Bush’a hediye verdi.

Brunson papaz hakkında

Andrew Brunson, 600 yıldan fazla süredir Kürt isyancıları ve Fethullah Gülen ağı adına bir casusluk taahhüdünde bulunulduğu iddiasıyla hapsedildi.

Türk avukatlar 35 yıl hapis cezası istiyorlardı ve seyahat yasağı getiriyorlardı.

Brunson davasındaki gerginlik, ABD’nin ekonomik yaptırımları uygulamakla tehdit etmek de dahil olmak üzere Türkiye ile politikasını gözden geçirmesine neden oldu ve F-35 savaş uçağı ve Başkan Trump’ın bu konuyla ilgili satışını yasakladı.

“Türkiye’nin bir saygıdeğer ABD’li papaz Andrew Brunson hapishaneden. Çok uzun bir süre rehin tutuldu. @RT_Erdogan, bu harika Hristiyan koca ve babayı serbest bırakmak için bir şeyler yapmalı. Yanlış bir şey yapmadı ve ailesinin ona ihtiyacı var! ”.

Türkiye’ye Brunson 2016 darbe girişimi sırasında hükümeti devirmeye çalışan bir casusdu. Ancak ABD’ye göre, hükümet tarafından yanlış bir şekilde gözaltına alınan masum bir Hıristiyan ailesiydi.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0