A Milli Kadın Basketbol Takımı

A Milli Kadın Basketbol Takımı, Avustralya'ya Mağlup Oldu Potanın Perileri 22-30 Eylül tarihleri arasında Tenerife’de düzenlenen 2018 Dünya Şampiyona

Türkiye-Irak sınırında operasyon: 4 şehit, 6 yaralı !
Kaşıkçı Yaşıyor Ölmdi Sokakların Başında ismi Koyulmuştur
İstanbul Valiliği’nden kaçak göçmen açıklaması

A Milli Kadın Basketbol Takımı, Avustralya’ya Mağlup Oldu

Potanın Perileri 22-30 Eylül tarihleri arasında Tenerife’de düzenlenen 2018 Dünya Şampiyonası’nda bu akşam ikinci maçına çıkıyor.
A Milli Kadın Takımımız sabah yaptığı antrenman ile Nijerya maçının hazırlıklarını tamamladı. Yaklaşık bir saat süren antrenmanda hücum ve savunma setleri üzerine çalışıldı.

2018 FIBA Dünya Şampiyonası’nda B Grubu’nda yer alan Ay-yıldızlılar dün karşılaştığı Arjantin’i 63-37 mağlup ederek şampiyonaya galibiyetle başladı. Millilerimiz bu akşam TSİ 22:30’da Nijerya, 25 Eylül TSİ 13:30’da ise Avustralya ile karşılaşacak. Grup birincileri direkt çeyrek finale yükselirken, grup ikincileri ve üçüncüleri çapraz eşleşmeyle birbirlerine rakip olacak ve çeyrek final vizesi için mücadele edecek.

A Milli Kadın Takımımızın, 2018 FIBA Dünya Şampiyonası maçları TRT Spor’dan canlı yayınlanıyor.

A Milli Kadın Takımımız Nijerya’ya Mağlup Oldu

İspanya’nın Tenerife kentinde düzenlenen Dünya Şampiyonası’ndaki ikinci maçında A Milli Kadın Takımımız, Nijerya’ya 74-68’lik skorla mağlup oldu.
İspanya’nın Tenerife kentinde düzenlenen Dünya Şampiyonası’ndaki ikinci maçında A Milli Kadın Takımımız, Nijerya’ya 74-68’lik skorla mağlup oldu. Millilerimiz, B Grubu’ndaki son maçında 25 Eylül Salı günü TSİ 13:30’da Avustralya ile karşı karşıya gelecek.

Işıl Alben’in turnikesiyle rakibinin serisine son veren Ay-yıldızlılarımız, mücadelenin ilk yarısını 32-29 önde tamamladı.

TRT Spor’dan da naklen yayınlanan mücadeleye Ay-yıldızlılarımız, Işıl Alben, Ayşe Cora, Bahar Çağlar, Tilbe Şenyürek ve Quanitra Hollingsworth beşiyle başladı. Düşük tempoda ve karşılıklı boş hücumlarla başlayan mücadelenin ilk 3 dakikası 2-2 eşitlikle geçildi. Hollingsworth ile pota altından sayılar bulan millilerimiz, 5.dakikada durumu 8-2’ye getirdi. İlk periyotu 15-7 önde tamamlayan A Milli Kadın Takımımız, ikinci çeyreğe Bahar ve Esra’nın sayılarıyla başladı. Ön alanda baskı yapan Nijerya, Aisha Mohammed ve Sarah Ogoke’nin basketleriyle farkı 2 sayıya indirdi (23-21). Işıl Alben’in turnikesiyle rakibinin serisine son veren Ay-yıldızlılarımız, mücadelenin ilk yarısını 32-29 önde tamamladı.

Üçüncü periyota alan savunmasıyla başlayan A Milli Kadın Takımımız, Evelyn Akhator’un serbest atışlarına Işıl Alben’in üç sayılık basketiyle karşılık verdi. Ancak Adaora Elonu ve Sarah Ogoke’nin sayılarıyla skor bulan Nijerya 25.dakikada 9 sayılık farkı yakaladı (44-35). Cansu Köksal ile iki isabet bulan millilerimiz, Asena Yalçın’ın da turnikesiyle, dördüncü periyota 52-42 geride girdi. Mücadelenin final periyotuna 6-0’lık seriyle başlayan Nijerya, 33.dakikada farkı 16 sayıya çıkarttı (58-42). Quanitra Hollingsworth ile pota altından basket bulan millilerimiz, 36.dakikada durumu 58-48’e getirdi. Ancak bu dakikadan sonra skor avantajını koruyan Nijerya, mücadeleden de 74-68 galibiyetle ayrıldı.

Türkiye (68): Asena Yalçın 2, Olcay Çakır Turgut 11, Ayşe Cora, Cansu Köksal 5, Bahar Çağlar 10, Işıl Alben 15, Tuğçe Canıtez 4, Quanitra Hollingsworth 11, Tilbe Şenyürek 5, Merve Aydın, İlayda Güner 1, Esra Ural Topuz 4

A Milli Kadın Takımımız Avustralya Maçının Hazırlıklarını Tamamladı

Potanın Perileri, 22-30 Eylül tarihleri arasında Tenerife’de düzenlenen 2018 Dünya Şampiyonası’nda Salı günü grubundaki son maça çıkacak.
A Milli Kadın Takımımız sabah yaptığı antrenman ile Avustralya maçının hazırlıklarına başladı. Yaklaşık 90 dakika süren antrenmanda Nijerya maçında yapılan eksikler üzerinde durulurken, antrenmanın ilerleyen kısmında hücum ve savunma setleri üzerine çalışıldı.

2018 FIBA Dünya Şampiyonası’nda B Grubu’nda yer alan Ay-yıldızlılar Cumartesi günü karşılaştığı Arjantin’i 63-37 mağlup ederek şampiyonaya galibiyetle başladı. Millilerimiz grubundaki ikinci maçında Nijerya ile karşılaşırken, parkeden 74-68 mağlubiyetle ayrıldı. Potanın Perileri grubundaki son maçta 25 Eylül Salı günü TSİ 13:30’da Avustralya ile karşılaşacak.

Şampiyonada grup birincileri direkt çeyrek finale yükselirken, grup ikincileri ve üçüncüleri çapraz eşleşmeyle birbirlerine rakip olacak ve çeyrek final vizesi için mücadele edecek.

COMMENTS

WORDPRESS: 0