Süleyman Turan evinde ölü olarak bulundu

Süleyman Turan evinde ölü olarak bulundu

Yeşilçam filmlerindeki oynadığı yardımcı erkek usta oyuncu rolleri ile tanınan Süleyman , 83 yaşında vefat etti. Komşuların polise haber vermesi ile c

Rusya ‘ya vizesiz seyahat bugün başlıyor
Hong Kong yönetiminin tartışmalı yasa tasarısı
Şule Yüksel Şenler son yolculuğuna uğurlandı

Yeşilçam filmlerindeki oynadığı yardımcı erkek usta oyuncu rolleri ile tanınan Süleyman , 83 yaşında vefat etti. Komşuların polise haber vermesi ile cesedi bulunan oyuncunun 2 gün önce öldüğünü ortaya çıktı.

İBB’den Yenikapı’daki araçlar ile ilgili açıklama

Usta oyuncu  SÜLEYMAN TURAN kimdir ?

Süleyman Turan Gerçek adı Süleyman Başturan Yeşilçam’ın usta ismi 19 Kasım 1936’da İstanbul Kadıköy’de dünyaya geldi. Askerde gönüllü olarak katıldığı Türk Birliğiyle Japonya’ya giden Turan, ilk sahne deneyimini Japonya’da Türk askerler arasında oynadığı bir piyesle yaşadı. Turan, bir süre Japonya’da kalarak bazı filmlerde figüran olarak rol aldıktan sonra İstanbul’a gelerek bir tiyatro oyunu ile sahneye çıktı.

SÜLEYMAN TURAN öldü

Yeşilçam filmlerinde oynadığı yardımcı erkek oyuncu rolleri ile tanınan  Turan, 83 yaşında öldü .

Alınan bilgiye göre, sanatçı, Kadıköy’deki evinde sabah saatlerinde geçirdiği kalp krizi sonucu öldü.

‘Beni Kalamış’a gömün’

Kalamış aşığı Süleyman Turan’ın her defasında dostlarına, “Ben Kalamış aşığıyım beni Kalamış’a gömün” dediği öğrenildi.

CENAZESİ yarın kaldırılacak

Turan’ın komşusu Akıneri, “Süleyman Turan abi bizim hayatımızda güzel bir yeri olarak kalacak. Benim sınıf arkadaşımdı. Öyle takılırdık birbirimize. Eşim ve benim çok çok iyi arkadaşımdı. Çok neşeli, son derece beyefendi, çocukla çocuk, büyükle büyük olan birisiydi. Herkes tarafından seviliyordu. Yolda yürürken fotoğraf çekilmek için çevirirlerdi. Bizim topraklarda bu işler hüzünlü bitiyor nedense. Dilerim ki gittiği yerde mutlu olur” dedi.

kayanak : sabah 

COMMENTS

WORDPRESS: 0