Amerika’dan İran’a gözdağı !

Amerika’dan İran’a gözdağı !

New York Times gazetesi, ABD Savunma Bakan Vekili Patrick Shanahan’ın, Başkan Donald Trump’tan olası bir İran işgali için 120 bin asker istediğini idd

Suriye,de türk – rüs işbirliği
Türkiye nükleer silah ‘lar üretecek mi?
Fransa, ve İngiltere Aramco saldırısından İran’ı sorumlu tuttu

New York Times gazetesi, ABD Savunma Bakan Vekili Patrick Shanahan’ın, Başkan Donald Trump’tan olası bir İran işgali için 120 bin asker istediğini iddia etti.

ABD’NİN BU ÖNLEMİ İRAN’IN SALDIRI TEHDİDİNE KAŞI ALACAĞI BELİRTİLDİ

New York Times’in adını açıklamadığı Amerikan ulusal güvenlik yetkililerine dayandırarak verdiği haberinde, ABD’nin bu önlemi, İran’ın Amerikan kuvvetlerine saldırması veya nükleer silah programını güçlendirmesi tehdidine karşı alacağı belirtiliyor.

ABD'den İran'a 120 bin asker uÇAK GEMİSİ VE B-52'LERLE e gözdağı!

 UÇAK GEMİSİ VE B-52’LERLE GÖZDAĞI

“HERHANGİ BİR TOPRAK İŞGALİ SÖZ KONUSU OLMAYACAK”

Revizyonların Trump’ın Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton tarafından verildiği, çok fazla asker gerektiren İran’da bir toprak işgali çağrısında bulunmadıkları belirtildi.

 Bu gelişmenin eski Başkan George W. Bush tarafından on yıldan fazla bir süre görmezden gelinen Tahran’la yüzleşme konusunun yönetimin en göze çarpan ‘İran şahinlerinden’ Bolton etkisini yansıttığı belirtiliyor.

TRUMP: BİR ŞEY YAPMAYA KALKARLARSA BU ÇOK BÜYÜK HATA OLUR

Gazete, Başkan Trump’ın asker sayısı veya planın diğer detayları hakkında bilgilendirilip bilgilendirilmediğinin bilinmediğini belirtirken; Trump’ın ‘İran’da bir rejim değişikliği arıyor musunuz?’ sorusuna karşılık “İran’da neler olacağını göreceğiz. Bir şey yapmaya kalkarlarsa bu çok büyük bir hata olur” yanıtını hatırlattı.

Sri Lanka’da cami ve Müslüman marketine saldırı !

İRAN’DAN GELECEK OLASI BİR SALDIRIYA KARŞI HAZIRLIKLIYIZ AÇIKLAMASI

Bolton bu ayın başında yaptığı uyarıda, ABD’nin İran rejimi ile bir savaş arayışında olmadığını ancak Devrim Muhafızları Ordusu ve İran ordusundan gelecek herhangi bir saldırıya karşı hazırlıklı olduğunu belirtmişti.

“ABD ORDUSU, BÖLGEDE AMERİKAN ÇIKARLARINI KORUMAYA HAZIR”

ABD Ulusal Güvenlik Konseyi sözcüsü de gazeteye yaptığı açıklamada, ABD ordusunun İran ile bir savaşa hazırlanmadığını ancak bölgede Amerikan çıkarlarını korumaya hazır olduğunu kaydetti.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0