Sri Lanka’da cami ve Müslüman marketine saldırı !

Sri Lanka’da cami ve Müslüman marketine saldırı !

Sri Lanka’da bir grup, Müslüman marketine ve bir camiye saldırdı. Daha önce ülkedeki otellereve kiliselere düzenlenen 8 terör saldırısında 253 kişi

Emre’siz Başakşehir Nasıl Çalışıyor?
Türk drone karşıtı teknoloji “hava tehditlerine” karşı çıktı
Ver Papazı, Al Papaz

Sri Lanka’da bir grup, Müslüman marketine ve bir camiye saldırdı.
Daha önce ülkedeki otellereve kiliselere düzenlenen 8 terör saldırısında 253 kişi
hayatını kaybetmiş, 500’den fazla kişi yaralanmıştı.

Sri Lanka’da 253 kişinin hayatını kaybettiği otel ve kiliselere yönelik saldırıların ardından ; ülkenin çeşitli bölgelerinde cami ve Müslümanlara ait dükkânlara İslam karşıtı gruplar tarafından saldırılar düzenlendi.

3 CAMİ VE 3 MESCİTE SALDIRDILAR

Ülkenin Kiniyama, Bingiriya ve Kurunegala bölgelerinde İslam karşıtı gruplar tarafından, 3 cami ile 3 mescidin camlarının ve kapılarının kırıldığı belirtildi. Ayrıca saldırganların, cami ve mescitlerin içlerine de zarar verdiği belirtildi.

 cami yanıyor

Öte yandan çoğunluğunu Katoliklerin oluşturduğu Chilaw bölgesinde ise, Facebook’ta başlayan bir tartışmanın ardından cami ve Müslümanlara ait dükkânlara saldırılar düzenlendi. Bu kapsamda, Facebook’taki tartışmayı başlattığı iddia edilen 38 yaşındaki Müslüman bir işadamının gözaltına alındığı belirtildi.

Sri Lanka’da Müslüman marketine saldırı!

Sri Lanka’da cami ve Müslüman marketine saldırı !

Sri Lanka’da çok zengin bir aileden üç intihar bombacısı

Ülkenin Puttalam bölgesinde ise İslam karşıtı grubun saldırısına uğrayan 45 yaşındaki Müslüman bir vatandaşın bıçaklı saldırı sonrası hastaneye kaldırıldığı ve hastanede hayatını kaybettiği belirtildi.

Düzenlenen bu saldırılar sonrası sokağa çıkma ve sosyal medya yasakları kısa süreliğine yeniden uygulanırken, polis konuyla ilgili basına yaptığı açıklamada, saldırıları düzenleyen gruba en sert şekilde cevap vereceğini açıkladı

cami, mescit ve dükkanlara saldırı

kaynak  : cümhüriyet 

COMMENTS

WORDPRESS: 0