ABD Kuruluşlarına Reklam Verme

ABD Kuruluşlarına Reklam Verme

ABD'nin FETÖ ve PKK terör örgütleriyle ilişkisi ortaya çıkan papaz Andrew Brunson yüzünden Türkiye'ye karşı başlattığı dolar operasyonu sonrası sosyal

Elif Şafak
Türkiye’de Biliminsan Olmak İçin Tehlike Mi?
Afrika sıcakları geliyor

ABD’nin FETÖ ve PKK terör örgütleriyle ilişkisi ortaya çıkan papaz Andrew Brunson yüzünden Türkiye’ye karşı başlattığı dolar operasyonu sonrası sosyal medyadan ABD’ye tepki çığ gibi büyüyor.

#ABDyeReklamVerme hashtagi ile başlatılan kampanyada ABD’nin şirketleri; Instagram, Facebook, YouTube, Facebook, Twitter, Google ve FOX TV’ye reklam veren Türk firmalarına “reklam vermeyin” çağrısı yapılıyor. Paylaşılan tweetlerde ise “Ülkemize savaş açan firmalara reklam vererek para kazandırma.” mesajı veriliyor.

#ABDyeReklamVerme hastagı ile kampanya başlatıldı
ABD defalarca deneyip de başaramadığı Türkiye’yi işgal planını bu kez de ekonomik terör girişimi üzerinden devreye soktu.

Gezi Olayları’nda halkı kışkırtarak sokağa dökmeye çalışan, 15 Temmuz’da ise FETÖ’yü kullanarak Türkiye’yi ele geçirmeye çalışan ABD, bu kez de dolar üzerinden spekülatif hareketlerle diz çöktürmeye çalışıyor. Bu duruma sesiz kalmayan binlerce Twitter kullanıcısı #ABDyeReklamVerme hashtagi ile kampanya başlattı.

Sosyal medyada büyük kampanya! ABD kuruluşlarına reklam verme…
ABD’nin Türkiye’ye yönelik ekonomi görünümlü siyasi operasyonuna sosyal medyadan büyük tepki. Gezi operasyonu, 17/25 Aralık ihaneti ve 15 Temmuz darbe girişiminde Türkiye düşmanlarının safında yeralan FOX TV, Türkiye’ye yönelik ekonomik darbe girişiminde de Trump yönetimine destek vermişti.

Türkiye düşmanı ABD medya kuruluşlarına reklam vermeyin
Sosyal medya kullanıcıları İslamofobik çıkışları ile sık sık adını duyuran ABD’li işadamı Murdoch’un sahibi olduğu FOX TV olmak üzere tüm medya kuruluşlarına “reklam vermeyin kampanyası başlattı.

Bu kuruluşlar arasında Türkiye’deki dijital reklam pastasını büyük ölçüde ele geçiren Google, Facebook, Twitter ve İnstagram da var. Reklam veren kuruluşlara da bir çağrıda bulunan sosyal medya kuruluşları “Türkiye düşmanı ABD medya kuruluşlarına reklam vermeyin çağrısında bulundu.

ABD’nin Türkiye’ye yönelik ekonomi görünümlü siyasi operasyonuna sosyal medyadan büyük tepki.

Gezi operasyonu, 17/25 Aralık ihaneti ve 15 Temmuz darbe girişiminde Türkiye düşmanlarının safında yeralan FOX TV, Türkiye’ye yönelik ekonomik darbe girişiminde de Trump yönetimine destek vermişti.

Sosyal medya kullanıcıları İslamofobik çıkışları ile sık sık adını duyuran ABD’li işadamı Murdoch’un sahibi olduğu FOX TV olmak üzere tüm medya kuruluşlarına “reklam vermeyin kampanyası başlattı.

2017 yılında Türkiye’den ABD şirketi kuruluşlara 1.05 milyar dolar reklam verildi…

Sosyal medyada büyük kampanya: ABD kuruluşlarına reklam verme
.

COMMENTS

WORDPRESS: 0