Dış yatırımları artırmak için çalışıyoruz..Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu

Dış yatırımları artırmak için çalışıyoruz..Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu

Bakan Çavuşoğlu burada yaptığı konuşmada, ABD'nin yaptırımlarına yönelik, "Her türlü algı operasyonuna, kampanyaya rağmen Türkiye dünyada yatırım yapm

Manny Diaz explains why he took the Temple job and why he’s coaching in UM’s bowl game
Muğdat Çelik Rüzgarı
Bermuda Üçgeni hakkında korkunç ve gerçek hikayeler…

Bakan Çavuşoğlu burada yaptığı konuşmada, ABD’nin yaptırımlarına yönelik, “Her türlü algı operasyonuna, kampanyaya rağmen Türkiye dünyada yatırım yapmaya en uygun ülkelerdendir.” açıklamasında bulundu.

Mazlumun hakkını savunuyoruz.
“ABD’nin yaptığı insani yaptırım, 6.3 milyar dolarken, Türkiye’nin yaptığı insani yaptırım 8.3 milyar dolar. Dünyada en fazla koruma sağlıyoruz. Güçlünün değil, mazlumun hakkını savunuyoruz.

Temel önceliklerimiz açık ve şeffaftır. Demokrasinin en büyük düşmanı olan terör örgütlerine karşı işbirliğimizi sürdüreceğiz. Türkiye’ye yönelik art niyetle yürütülen propagandalara karşı çalışacağız.”

Biliyorlar ki 15 Temmuz sürecinin arkasında FETÖ var.
ABD ile sopn dönemde arzu etmediğimiz ilişkilere geldik. ABD yönetimi yapıcı olmaktan uzak bir tavır sergiledi. FETÖ konusunda somut bir adım atmadılar,i biliyorlar ki 15 Temmuz sürecinin arkasında FETÖ var.

Bizden dosyalar istediler, hepsini ilettik. Bu örgütün lideri hayatını çok rahat şekilde Pensilvanya’da sürdürüyor. Bu tavrı kesinlikle kendilerine yakıştıramıyoruz. Bu tavrı sadece Türkiye’de değil, tüm dünyada sürüdüror. Genel dostluk ilişkilerimize, NATO ilişkilerine sadık kalmalarını bekliyoruz. İç siyasetle ilgili kafa karışıklığını sürdürüyor.

İlişkilerimizi düzeltmek için üstümüze düşeni yaptık. Dayatmalarla bir yere varmamız mümkün değil. Yaptırım ve yatırımlarla bir şey elde edemeyeceğini ABD’nin artık anlaması gerekiyor.

  • Dış yatırımları artırmak için çalışıyoruz. Türk milletinin hizmetindeyiz.

Fetö konusu
– ABD ile son dönemde arzu etmediğimiz ilişkilere geldik. ABD yönetimi yapıcı olmaktan uzak bir tavır sergiledi. FETÖ konusunda somut bir adım atmadılar,

Bizden dosyalar istediler, hepsini ilettik. Bu örgütün lideri hayatını çok rahat şekilde Pensilvanya’da sürdürüyor. Bu tavrı kesinlikle kendilerine yakıştıramıyoruz. Bu tavrı sadece Türkiye’de değil, tüm dünyada sürüdüyor. Genel dostluk ilişkilerimize, NATO ilişkilerine sadık kalmalarını bekliyoruz. İç siyasetle ilgili kafa karışıklığını sürdürüyor.

-Tehditle, baskıyla Türkiye’den bir şey alamazsınız.
Biz bunları ABD’ye söyledik. Tehditle, baskıyla Türkiye’den bir şey alamazsınız. Diplomasiye, uzlaşıya varız ama dayatmaları kabul etmemiz mümkün değil.

  • ABD’nin geleneksel dostluk ilişkilerimize ve NATO müttefikliğimize sadık kalmasını bekliyoruz.

PKK/YPG
Yine ABD, PKK/YPG konusunda da beklediğimiz adımları henüz sahada atmadı. Bu tavrı kesinlikle kendilerine yakıştıramıyoruz. Bu tavır sadece ABD düşmanlığını ve karşıtlığını, sadece Türkiye’de değil tüm dünyada artırıyor.

Biz tam üyelik hedeflerinden hiçbir zaman vazgeçmedik.
AB ile uzun, ince ve yokuşlu bir yolu 60 yılı aşkın bir süredir yürüyoruz. AB üyelik sürecimizin yeniden canlanmasını elbette ümit ediyoruz. Biz tam üyelik hedeflerinden hiçbir zaman vazgeçmedik. AB ülkeleri kendi içlerinde standartlarından geri adım atsalar dahi, biz standartlarımızda en yukarıya adım atacağız.

AB ile vize serbestiyeti ile ilgili onların adım atmalarını bekliyoruz. AB ülkeleri kadar biz de Avrupa’da ev sahibiyiz. Bugün sorunlu bir aile olsa da, Avrupa bizim de ailemiz.

Çevremizde yangın var. Ortadoğu bugün üzüntü verici bir durumdadır. Özellikle Suriye ve Irak. Türkiye, 8. yılına giren savaşta 3.5 milyon Suriye halkına ev sahipliği yapıyor. Biz desteğimizi onlardan asla esirgemedik.

DAEŞ ile mücadelede Iraklı kardeşlerimizle dayanışma sağladık
DAEŞ ile mücadelede Iraklı kardeşlerimizle dayanışma sağladık, şimdi sıra PKK’da. Nerede yuvalanırsa yuvarlansın terör konusunda her türlü adımı atmaya devam edeceğiz.

Irak’ın yeniden imarı bölgede istikrar için çok önemli bir kazanım sağlayacakltır. Nükleer anlaşmanın çok önemli olduğuna inanıyoruz. ABD’nin ayrılmasına rağmen, Avrupa ülkelerinin devam etmeleri olumludur.

COMMENTS

WORDPRESS: 0