AB’den Tusk, Brexiteers’ı plan yapmadığı için çıkardı, ‘cehennemdeki özel bir yeri hak ettiklerini’ söyledi

AB’den Tusk, Brexiteers’ı plan yapmadığı için çıkardı, ‘cehennemdeki özel bir yeri hak ettiklerini’ söyledi

Avrupa Birliği lideri Donald Tusk Çarşamba günü Brexit krizine cehennem ateşi verdi, İngiliz liderleri ayrılmayı planlamamaları ve Theresa May'ın şimd

Kim Amerika’ya Köle Olmak İsterse Allah Onu Zelil Etsin
Af Sözü Feti Yıldız
Her Kapıyı Açan Anahtar: Yabancı Dil

Avrupa Birliği lideri Donald Tusk Çarşamba günü Brexit krizine cehennem ateşi verdi, İngiliz liderleri ayrılmayı planlamamaları ve Theresa May’ın şimdi “gerçekçi” bir fikri olmasını umduğunu söyledi.

İngiltere başbakanı Perşembe günü Brüksel’de 29 Mart’ta İngiltere’nin AB’den düzenli olarak geri çekilmesini sağlamak için yeni yollar aramaya ve Tusk’ın “fiyasko” olabileceğinin önlenmesini önlemeye çalışacak.

Ancak AB Konseyi başkanı Tusk ve AB Komisyonu başkanı Jean-Claude Juncker, İrlandalı lider Leo Varadkar ile görüştükten sonra bir kez daha, Mayıs ayında boşanma anlaşmasının Mayıs ayında kabul ettiği, ancak parlamentoya satış yapamadığı konusunda yeniden açılmayacağı konusunda uyardı.

Onlar da anlaşmanın açık bir İrlanda sınırını sağlayan “durdurulan” yerini değiştirmeyeceklerini söylediler. Ve bir ateş fırtınasını tetikleyen açıklamalarda Tusk, bazıları şimdi “anlaşma yok” ayrılığını tercih eden İngiliz euroskeptik liderlerle alay etti.

Tusk, “Cehennemdeki o özel mekanın neye benzediğini merak ediyorum, Brexit’i nasıl güvenli bir şekilde planlayacağına dair bir plan bile yapmadan terfi ettirenler için” dedi.

Juncker, daha sonraki bir konferansta aynı dili kullanmadı, ama neşeyle Tusk’ın sözlerine güldü: “şaka yapıyorum:” Daha az Katolik değilim, arkadaşım Donald. Cennete inanıyorum ama işimi yapmaktan cehennemi hiç görmedim burada. Cehennem. “

Bu, Kanal’ın öfkesine neden oldu, Kuzey İrlandalı sadık parti DUP’un infernal temasını ele geçirip Tusk’a “şeytani, üçüncülüğe hitap eden, Euro manyak” ı markaladığı bir sözcü ile yol açtı.

10 sayısı cevabında daha fazla ölçülmüş, ancak tahrişini gizlememiştir.

May sözcüsü, “Donald Tusk için bu tür bir dilin kullanımını yararlı buluyor olup olmadığına dair bir soru ve bu sabah zor olduğunu takdir ediyorum, çünkü herhangi bir soru almadı.” Dedi.

İngiliz bakanlar ve Brexiteers, defalarca AB liderleri ve sendikanın kendisiyle ilgili hakaret dilini kullandılar, Nazi Almanyası veya Sovyet gulag’ı karşılaştırdılar, ancak çoğu Tusk’ın alayında öfkelerini dile getirdiler.

Bir zamanlar eski AB lideri Hermann van Rompuy’u “nemli bir bez” olarak nitelendiren Eurosceptic İngiliz MEP Nigel Farage, Tusk’ta tweet attı: “Brexit’ten sonra sizin gibi seçilmemiş, kibirli kabadayılardan kurtulacağız ve kendi ülkemizi yöneteceğiz. ben mi.”

Düşük beklenti

Brüksel’deki çıkmaz, İngiltere’nin 29 Mart’ta bir anlaşma yapmadan AB’nin dışına çıkabileceği ve ticaretin ve tedarikin aksamasına zarar vereceği endişelerinin artmasına neden oldu.

Tusk ve Juncker, Perşembe günü Mayıs’ı ağırlamayı dört gözle beklediklerini söyledi ancak Brüksel’deki çok az kişi, Brexit’ten 50 gün sonra anlaşmayı canlandırmak için kabul edilebilir bir teklifle gelmesini bekliyor.

Varadkar, Cuma akşamı Mayıs ayında Dublin’de akşam yemeği yiyecek.

İrlandalı konuğu için sıcak destek sunan Tusk, Avrupa Birliği’nin İrlanda sınırındaki “barış ile kumar oynayamayacağını” anlaşmadan vazgeçerek yaptığını söyledi.

 

“Umarım yarın Başbakan Mayıs’tan çıkmazın nasıl sonlandırılacağına dair gerçekçi bir öneri duyarız” dedi.

Ancak şunları ekledi: “Bir sorumluluk duygusu da olası bir fiyaskoya hazırlanmamızı söylüyor.”

Hükümeti Brexit’ten sonra İrlanda ile Kuzey İrlanda arasında açık bir sınır oluşturmanın önemini vurgulayan Varadkar, Tusk’a teşekkür etti.

Özenli görüşmeler

 

“Geridönüşün asla kullanılmamasını beklerken, bugün yine kabul ettik, zor bir sınıra geri dönüşü olmaması için yasal bir garanti olarak gerekli olduğu” dedi.

Sınır meselesi çözülene kadar İngiltere’yi bir gümrük birliğine bağlayan bir geri çekilmeyi onaylamak için Avam Kamarası’nın çoğunluğuna komuta edemeyeceğinden korkabilir.

Çarşamba günü, Juncker ve Tusk’la yüzleşmek için Brüksel’e gelmeden önce İngiltere’deki Kuzey İrlanda liderleriyle konuyu tartıştı.

Geçtiğimiz ay, Avam Kamarası, Mayıs ayının 18 ay boyunca zorlayıcı diplomasi diplomasıyla AB ile müzakere ettiği Brexit anlaşmasını ezici bir şekilde reddetti.

May şimdi, geri tepme noktasının Kuzey İrlanda için daha yakın bir uyumla İngiltere’yi süresiz olarak AB kurallarına bağlı tutacağından korkan milletvekillerini tatmin edecek değişiklikler arıyor.

May sözcüsü, daha fazla zaman istemek için Brüksel’e gelmeyeceğini ve 29 Mart son tarihinden önce bir Brexit anlaşması sunmaya kararlı olduğunu vurguladı.

10 numara sözcüsü gazetecilere verdiği demeçte, “Parlamento, elde etmek istediği şeyi belirlemeye yönelik önemli bir marjla oy kullandı.

Mayıs Salı günü Kuzey İrlanda’da konuşan May, sınırın açık kalmasına ve İngiliz eyaletinde yıllarca süren şiddete son veren barışı koruyacak bir çözüm aramaya söz verdi

COMMENTS

WORDPRESS: 0