Afganistan Cumhurbaşkanının mitinginde saldırısı: 26 ölü

Afganistan Cumhurbaşkanının mitinginde saldırısı: 26 ölü

Afganistan 'da Cumhurbaşkanı Eşref Gani'nin seçim kampanyası için miting düzenlediği alan yakınlarında intihar saldırısı düzenlendi en az 26 ölü . Sal

IMF: Türkiye’nin iç ve dış risklere karşı hassasiyeti sürüyor
Özgür Suriye Ordusu ilk kez zırhlı araç üretti
Bakan Selçuk’tan kıdem tazminatı açıklaması

Afganistan ‘da Cumhurbaşkanı Eşref Gani’nin seçim kampanyası için miting düzenlediği alan yakınlarında intihar saldırısı düzenlendi en az 26 ölü . Saldırıyı Taliban örgütü üstlendi.

Afganistan da düzenlediği salsdırınıda en az 26 ölü 45 yaralı

Afganistan Sağlık Bakanlığı yetkilileri, başkent Kabil yakınlarındaki Parvan vilayeti meydana gelen saldırıda en az 26 kişinin öldüğünü, 45 kişinin de yaralandığını açıkladı.

Bölge hastanesi başhekimi Abdül Kasım Sangin, ölenlerin çoğunun sivil olduğunu, aralarında kadınların ve çocukların bulunduğunu ve ölü sayısının artabileceğini

Türkiye’deki yatırım risklerini tartışan Riyad ‘da bir forum

ABD ve Afganistan ‘daki Taliban arasında barış görüşmeleri

ABD ve Taliban arasında yürütülen barış görüşmeleri geçen hafta imza aşamasına kadar gelmişti.

ancak  ABD Başkanı Donald Trump, başkent Kabil’de düzenlenen bir bombalı saldırıda bir ABD askerinin hayatını kaybetmesi üzerine Taliban ile varılan uzlaşmanın geçersiz olduğunu söylemiş ve “Müzakereler öldü” belirti

Taliban : yüz yıl daha savaşmaya hazırız

Taliban ise gerekirse yüz yıl daha savaşmaya hazır olduğunu söyleyerek, barış müzakerelerinin askıya alınması sonucu en büyük bedeli ABD’nin ödeyeceğini savunmuştu.

11 Eylül 2001 saldırılarının ardından dönemin ABD Başkanı George W Bush Taliban’ın El Kaide üyelerini sakladığı gerekçesiyle Afganistan’ı işgal etmişti.

Türkiye’den Afganistan ‘a başsağlığı

Türkiye Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, Afganistan’ın Charikar şehrinde Cumhurbaşkanı
Eşref Gani’nin seçim mitingine yapılan saldırı sonucunda çok sayıda kişinin hayatını kaybetmesinin ve yaralanmasının büyük bir üzüntüyle öğrenildiği bildirildi.

Türkiye'den Afganistan'a başsağlığı

Türkiye’den Afganistan’a başsağlığı

Açıklama şöyle geldi

 “Afganistan’daki demokratik süreci hedef alan söz konusu terör saldırısını kınıyor, saldırıda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, Cumhurbaşkanı Gani başta olmak üzere dost Afganistan Hükümetine ve kardeş Afgan halkına başsağlığı, yaralananlara acil şifalar diliyoruz. Cumhurbaşkanlığı seçim sürecinin barış ve güvenlik ortamında gerçekleştirilmesini temenni ediyoruz.”

kaynak : hürriyet

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0