Aşk Mı Dolar Mı?

Aşk Mı Dolar Mı?

Kızlar para niçin bu kadar önemlidir?erkek seçirse birinci parasını bakıyor. Neden zenginlik? Or.spu Çocuğu Neden zengin olmak istiyoruz? Kapitaliz

Merak edilen iOS 12 Türkler Onu Kabul eder mi?Apple Boykottan sonra “
Münir Fikret Kızılok Türk Rock Müziği Sanatçısıdır
Dünyan İnsan Hakları Günü

Kızlar para niçin bu kadar önemlidir?erkek seçirse birinci parasını bakıyor.

Neden zenginlik?

Or.spu Çocuğu

Neden zengin olmak istiyoruz? Kapitalizm bizi bu yöne itiyor, çünkü aç gözlüyüz, doymak nedir bilmiyoruz, dinimiz para olmuş, halimize şükretmeyi bilmiyoruz, hep daha fazlasını istiyoruz gibi nedenler aklınıza geliyorsa siz söylemeden ben söyleyeyim; Fakirsiniz.

Hepimiz zengin olmak istiyoruz, hiç boşuna ‘yok yaa kendimi geçindireyim yeter’ ya da ‘bir ev bir arabam olsun yeter’ demeyin, bunlarda birer zenginliktir. Ve kafamızdaki zenginlik her neyse onu başaranlara küfür etmekten kendimizi alamıyoruz.

Bu bölüme başlığını veren bir konuşmayı paylaşmak istiyorum sizinle. Hepsini izlemek istemezseniz 6:40’a atlayın ama izlemenizi tavsiye ederim.

Kısaca bir başarı hikayesinden bahsetmek istiyorum şimdi, ‘Pewdiepie’. Size bir şey ifade etmiyor mu? Youtube da ağustos 2015’den beri en çok aboneye sahip kullanıcı.

Milyonlarca abonesi var ve youtube üzerinden milyonlarca dolar kazanıyor. Peki ne yaparak dersiniz? Oyun oynarak! Evet sadece bilgisayar başında oyun oynarken bunları kaydediyor ve milyonlar kazanıyor. Küfür etmeye başladığınızı duyar gibiyim.

Tamam buraya kadar her şey güzel de neden zengin olmak istiyoruz onu öğrenemedik?

Peki paranın bize vereceklerini başka yollarla elde edersek zengin olma isteğimiz geçer mi?

Kesinlikle!

Önce paranın size ne vereceğini bilmek lazım. Bir ev mi istiyorsunuz? Eviniz varsa bu zenginliği istemezsiniz. Evet daha çoğunu istersiniz ama bir ev zenginliğini istemezsiniz artık istediğiniz iki ev zenginliğidir. Neden aç gözlülüğünüzden mi? Hayır iki evin sizin için hayatı daha fazla garantiye almak olduğu için yani daha mutlu ve huzurlu olmak için ikinci ev zenginliğini istersiniz.

Peki başka yollardan elde etsek? Çok eski zamanları düşünelim, yani az nüfuslu sessiz sakin bir köyde yaşadığınızı düşünün. Ev yapmak için para ihtiyacınız olmadığını istediğiniz ağaçları kesip istediğiniz evi yaptığınızı düşünelim. Yani kaç tane eve sahip olmak isterseniz olabilirsiniz, isterseniz hayatınız boyunca ev yapmaya çalışıp bir mahalle dolusu ev inşa edebilirsiniz.

Ama böyle durumdaki insanlar ikinci evi yapmaya bile ihtiyaç duymamış. Neden peki? Çünkü ikinci ev onlar için daha çok garanti demek değil, bu yüzden daha çok mutlulukta demek değil. Daha fazla yiyecek onlar için daha çok garanti demek. Bu yüzden daha çok ev yerine daha çok yiyeceğe odaklanmışlar.

Sonuç olarak zengin olduğunuzda elde edeceğiniz bir şeyi başka yollardan elde edebiliyorsanız bu sefer o zenginlik sizin için istemediğiniz bir şeye dönüşüyor.

Aykırı Örnekler

Diyelim ki aile zoruyla gitmek yerine isteyerek doktor olmaya gittiniz. Seviyorsunuz bu işi ama doktor maaşı sizi mutlu etmiyor, bu durumda neler yapabilirsiniz?

Bir youtube kanalı açın. Henüz görmedim böyle bir kanal belki vardır ama bir youtube kanalı açıp daha öğrenciyken öğrendiklerinizi insanların işine yarayacak şekilde anlatabilirsiniz, ilk aboneniz ben olurum! Ya da bunu blog üzerinden yapabilirsiniz.

Blog, video bu işleri sevmediniz mi? Sosyal hakları olmayanlar için ücretsiz tedavi imkanı sağlayın. Bu sizi nasıl zengin edebilir ki? Birincisi mutlu eder sizi, mutlu olduktan sonra merak etmeyin para gelir.

Bakarsınız birisi size sponsor olup işleri büyütmenizi ister, daha çok kişiye yardım ederken ünlü bir doktor olursunuz, bu ünlü doktoru hastanesinde çalıştırmak için ne kadar maaş teklif ederler sizce?

Kadınların eş seçerken dikkate aldığı 10 özellik

1- Para, para, para!

Nasıl erkekler “Çirkin kadın yoktur, az votka vardır” diyorsa kadınlar da içten içe “Çirkin erkek yoktur, fakir erkek vardır” diyor. İşte bu yüzden çirkin, huysuz ve kişiliksiz ama zengin adamlar hiçbir zaman yalnız kalmıyor! Çünkü para, kesinlikle kadınları gereğinden fazla etkiliyor.

Bir erkeğin onlara hayal ettikleri hayatı ve saltanatı yaşatabilme fikri birkaç saniye içinde “sözde aşk”a dönüşüveriyor. İşte o noktadan sonra kadın karşıdaki adamın ne tipini ne karakterini görüyor. Tek ilgilendiği cimri olup olmadığı oluyor!

Sosyal medya paylaşım sitesi Twitter’da #AşkmıDolarmı TT oldu. Peki, #AşkmıDolarmı (aşk mı dolar mı?) neden TT oldu. Twitter’da birkaç gündür dolar yorumları bitmek bilmiyor. Peki, dolar ve aşk konusunu kim neden Twitter’a taşıdı.

Aşk mı Dolar mı neden trend topic oldu. Twitter’da birçok kişi aşk mı dolar mı sorusunun cevabına yorumda bulundu. 15 ağustos Çarşamba günü Twitter’da aşk mı dolar mı başlığı TT olarak gündemde en çok konuşulan konular arasına girdi.

Faiz arttırımı olacak mı?

Türkiye’ye yönelik tehdit ve kuşatmaya dikkat çeken Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın “tuzak” olarak olarak nitelendirdiği faiz artışına Merkez Bankası da yanaşmadı.

Manipülasyonların önüne geçmek ve piyasayı rahatlatmak için dün bir dizi tedbir açıklayan Merkez Bankası, daha önceki uygulamalarının aksine faizle müdahale yoluna gitmedi.

25 Nisan’dan bu yana faizi 5 puan arttıran Merkez Bankası, TL ve döviz cinsi zorunlu karşılıklarda indirime gitti. Zorunlu karşılık oranlarında indirime giden Merkez Bankası; piyasaya yaklaşık 10 milyar TL, 6 milyar dolar ve 3 milyar dolar karşılığı altın cinsi likidite sağlandı

COMMENTS

WORDPRESS: 0