Bugün Günlerden GALATASARAY

Bugün Günlerden GALATASARAY

"Neden Galatasaray?" Türkiye'nin ilk Türk futbol kulübü. Türkiye’de kurulan ilk futbol takımı, 1895’te İstanbul’da İngilizler tarafından kurulan F. C.

Alternatif ucuz köprüler gece yarısında dahi büyük araçlara yasaktır
Orta Doğu’nun 2019’da dört gözle beklemesi gerekenler
İsrail Barosu Başkanı, ‘yargıçlık için seks’ skandalında şüpheli olarak adlandırıldı

“Neden Galatasaray?”
Türkiye’nin ilk Türk futbol kulübü.
Türkiye’de kurulan ilk futbol takımı, 1895’te İstanbul’da İngilizler tarafından kurulan F. C. Wien adındaki takımdır fakat kurulan ilk Türk takımı Galatasaraydır sanılanın aksine Beşiktaş bir futbol kulübü olarak değil bir jimastik kulubü olarak kurulmuştur.Ve aynı zamanda Fenerbahçe’nin kuruluşun da büyük katkısı olan Galip Kulaksızoğlu’nu teşvik eden Ali Sami Yendir.

Türkiye’nin ilk ve tek Avrupa Şampiyonu.
”Kasım 1999’da Avrupa’da bahisçiler, Galatasaray’ın UEFA 2000 kupasını alma ihtimalini, 1/250 olarak hesapladı. Ama burada kimileri için hala tek bir ihtimal vardı.Belki turnuvada ki diğer takımlara göre kapasitesi daha düşüktü ama yeterliydi hırsları, azimleri, istekleri Leeds’i , Arsenal’i devirmeye.

O an hala kulaklarmızda çınlar, her duyulduğunda tüyleri diken diken olur: ‘Haydi Popescu Haydi Oğlum ve GOOOL GOL LEVENTCİM GOL KUPA BİZİM.’Gerçekleri tarih yazar tarihide Galatasaray

Türkiye’nin en fazla taraftarına sahip kimmiş?
GALATASARAY………..
2015 yılında Yapılan araştırmaya göre Türkiye’nin %35’i Galatasaraylı. Ankara ve İstanbul da Fenerbahçeli taraftar sayısı fazlayken Türkiye genelinde Galatasaray taraftarı %2’lik bir farkla önde.Şunu kabul edelim Türkiye’nin en ateşli taraftarı Beşiktaşta, en zengin taraftarı Fenerbahçe de en bağlı ve en çok taraftarı da Galatasaraydadır.

Bazı illerde rakamlar şöyle:

İstanbul: %37 FB – %36 GS – %20 BJK
Ankara: %35 FB – %33 GS – %21 BJK
İzmir: %38 GS – %32 FB – %18 BJK
Bursa: %28 GS – %24 FB – %23 Bursaspor
Adana: %39 GS – %22 FB – %18 BJK

Bütün dünyanın The Hell dediği bir atmosfer.
Welcome to Ali Sami Yen Hell:Avrupalı’nın korkusundan fazla adrenalin salgıladığı slogan. UltrAslan’nın birçok takıma cehennemi yaşattığı bir gerçektir.Bu staddan birçok Avrupa devi başı bükük bir şekilde ayrılmıştır.Tezahüratlarıyla meşaleleriyle görsel şovlarıyla Ali Sami Yen bizim içim mabet rakipler için cehennem olmuştur ki bunu bir çok yabancı futbolcu da dile getirmiştir:

Türkiye’nin açık ara en fazla kupa toplayan takımı.
Türkiye’nin hemen hemen her dalda en çok kupasına sahip takımı Galatasaraydır ki zaten Türkiye’nin en büyük kulübü olmasının en büyük etkenlerinden biridir.

Takım Toplam Kupa Sayısı

Galatasaray 70
Fenerbahçe 56
Beşiktaş 50

Ezeli rakibinin sahasında kupa kaldırmak.
Dünya da bunun başka bir örneği var mıdır bilmiyorum ama tahminimce yoktur çünkü bu pek eşi benzeri olmayan bir şey.Çünkü orası adamların mabet dedikleri yer. O çimlerde kupayla tur attık. Ağlaya ağlaya bir hal oldular, gözyaşlarından dolayı stadın çimleri ıslandı.Adamlar hala “ehehe bizi yenemiyorsunuz” derdindeler.Biz size orada 16 senedir yenememişiz umurumuzda değil, alt tarafı 3 puan almışsınız, ama biz kupa kaldırdık o stadınızda.

En çok itibara sahip olan Türk takımı.
Buda aynı şekilde tartışılmayacak kadar açık bir konudur.Gerek Uefa şampiyonluğu gerek Avrupa Süper Kupası şampiyonluğu, Avrupa kupalarına açık ara en çok katılan takım olması, kadrosuna kattığı dünyaca ünlü isimler, yaptığı başarılar Galatasaray’ın ismini tüm dünyaya duyurmuştur.Zaten Avrupalılarla yapılan röportajları izliyosanız anlamışsınızdır ne demek istediğimi.

Galatasaray Mağazacılık ve Perakendecilik AŞ, “gs 1905 dört yıldız”, “gs 1905”, “gsstore”, “gsnet”, “galatasaraytv”, “gstv”, “gstravel”, “1905”, “365g24s” gibi tescilli markalarına bir yenisini ekledi.

Bu slogan markalaştı
Şirket son olarak “Bugün günlerden Galatasaray” ifadesiyle ortaya konulan şeklin marka olarak tescili için Türk Patent Enstitüsüne (TPE) başvuruda bulundu.

Önümüzdeki günlerde “Bugün günlerden Galatasaray” markasıyla karşılaşılabilecek ürünler arasında kozmetik ürünleri de bulunuyor. Bu kapsamda, kişisel kullanım amaçlı kokular, sabunlar, diş macunları, diş parlatma ve beyazlatma maddeleri üretilebilecek. Söz konusu markayla altınlar, mücevherler, kıymetli taşlar ve bunlardan mamul takılar, kol düğmeleri, kravat iğneleri, heykeller, biblolar kullanıma sunulabilecek. “Bugün günlerden Galatasaray” markasıyla saç tokaları, saçı bağlamak için halkalar, taçlar, değerli metalden olmayan saç süsleri gibi aksesuarların yanı sıra halılar, kilimler, yolluklar tasarlanabilecek.

Ne olursa olsun GALATASARAY evimiz

COMMENTS

WORDPRESS: 0