“Katar dünya ticareti özgürlüğünü ihlal ediyor ve uluslararası örgütlerin sömürülmesi”

“Katar dünya ticareti özgürlüğünü ihlal ediyor ve uluslararası örgütlerin sömürülmesi”

Arapların İngiltere ve Avrupa'daki İnsan Hakları Örgütü (Berlin) ve Körfez Hak ve Özgürlükler Birliği, Hashtag’in başlatıldığını açıkladı:"# Küresel T

Balıkesir’in ardından Manisa’da da yolcu otobüs ‘ü yandı
Yemen’de El Kaide ile karşı karşıya kalan terörle mücadele etmeye kararlıyız: Anwar Gargash
Ankara ‘da hastanede 19 personel gazdan etkilendi

Arapların İngiltere ve Avrupa’daki İnsan Hakları Örgütü (Berlin) ve Körfez Hak ve Özgürlükler Birliği, Hashtag’in başlatıldığını açıkladı:”# Küresel Ticaret Özgürlüğüne Devam Ediyor” 1 Şubat Cuma günü saat 20: 00’de (Mekke zamanında).

Hashtaj kampanyası, Katar Ekonomi Bakanlığı’nın Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan, Bahreyn Krallığı ve Mısır Arap Cumhuriyeti’nde üretilen tüketim mallarının satışını yasaklama kararını takip etti.

Katar Halk Sağlığı Bakanlığı’nın eczanelerin dört ülkede ilaç ve diğer mamul ürünler satmasını engelleme kararı.

Katar ayrıca, altyapı projeleri için onaylı satıcılar listesinden BAE şirketlerinin adlarını kaldırdı ve BAE’den gelen ürünlerde ilan edilmemiş bir yasağı sürdürdü.

Örgüt, kampanyanın, Dünya Ticaret Örgütü’nün Örgüt kurallarına aykırı olarak tek taraflı tedbirler alması yerine, Katar’ın birçok ihlaline karşı medya medyasının haklarına hitap ettiğini belirtti.Doha, örgütlerin çalışmaları ile ilgisiz siyasi amaçlarla uluslararası örgütleri sömürdüğü için, tek taraflı eylemi için herhangi bir mantıklı gerekçeyi gündeme getirmedi.

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0