CHP’den İstanbul Açıklaması: İmamoğlu Kazandı

CHP’den İstanbul Açıklaması: İmamoğlu Kazandı

 İstanbul seçimiyle ilgili açıklama yapan CHP Sözcüsü Faik Öztrak "Ekrem İmamoğlu 4 milyon 165 bin oyla kazanmıştır." dedi . CHP Sözcüsü Faik Öztrak,

Suudi Arabistan Kralı Selman : Sadece bizi vurmadılar
İsrail ile Güney Kıbrıs Rum yönetiminden ortak tatbikat
”Ezan ve bayrak düşmanları”

 İstanbul seçimiyle ilgili açıklama yapan CHP Sözcüsü Faik Öztrak “Ekrem İmamoğlu 4 milyon 165 bin oyla kazanmıştır.” dedi .

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, CHP Genel Merkezi’nde basın toplantısı yaptı. Faik Öztrak, “Ekrem İmamoğlu 4 milyon 165 bin oyla kazanmıştır. Binali Yıldırım ise 4 milyon 138 bin oy almıştır” dedi.

öte yandan Ekrem İmamoğlu, Twitter biyografisini “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı- Mayor of Istanbul Metropolitan Municipality” olarak güncelledi.,

Öztrak’ın konuşmasından satır başları şöyle:

Uzun bir gecenin ardından bu sabah Ankara, İstanbul, Adana, Mersin, Bolu’da ittifakın kazandığı iller ile uyandık. Martın sonu bu illerimizde bahar oldu.

Gerçekten Türkiye demokrasi tarihinde görülmemiş bir seçim sürecinin ardından bir seçim gecesi yaşadık. Örgütlerimiz başında olan, gönüllülerle birlikte çalışan hukuk birimimize, Onursal Adıgüzel’e, Muharrem Erkek’e teşekkür ediyorum.

Dün gecenin tek kazananı milli irade ve Türk demokrasisi. Hem dünyanın hem milletimizin demokrasimize duymuş olduğu güven tazelenmiştir. Dün gecenin tek kaybedeni devletin resmi ajansı Anadolu Ajansı’dır.

Hala veri girmemeye devam etmektedir, siyasi manipülasyona alet olmuştur. Ajans yöneticileri gereğini yapmalıdır.

YSK Başkanı yapmış olduğu açıklamayla bizlerin bilgilerini teyid etmiştir. Bilgi iletişim teknolojilerinden sorumlu genel başkan yardımcımız Onursal Adıgüzel ve ekibine tekrar teşekkür ediyorum.

YSK verilerine göre 31 bin 186 sandığın 31 148’i açılmıştır. Açılmayan 38 sandık vardır.

Ekrem İmamoğlu 4 milyon 165 bin oy almıştır. Binali Yıldırım oyu ise 4 milyon 138 bin 568 oy almıştır. 27 bin 171 oy daha fazla almıştır Ekrem İmamoğlu. Bu fark dün sabaha karşı kendi sistemimizle açıkladığımız fark ile aynıdır.

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0