DAEŞ Lideri El Bağdadi,İle İlgili Kılıçdaroğlu Ne Alakası?

Ebu Bekir el-Bağdadi, kendini halife ilan eden Irak ve Şam İslam Devleti (IŞİD) adlı örgütün kurucusu ve lideri. Ebu Bekir el-Bağdadi Irak Savaşı es

Türkiye borç spiraline girdi
Real Madrid Ronaldo Olmadan Ne Yapacak?
Türk yargıç, üst düzey İslami organın şikayeti üzerine kendilerini peygamber ilan edenlerin web sitelerini engelledi

Ebu Bekir el-Bağdadi,

kendini halife ilan eden Irak ve Şam İslam Devleti (IŞİD) adlı örgütün kurucusu ve lideri.

Ebu Bekir el-Bağdadi Irak Savaşı esnasında Irak’ta el-Kaide’ye bağlı örgütün temellerini attı. Suriye’de çıkan iç savaş ile birlikte bu ülkeye gitti ve Nisan 2013’te el-Nusra Cephesi ve kendi örgütünü Irak ve Şam İslam Devleti adı altında birleştirdiğini ilan etti. 29 Haziran 2014 günü halifeliğini ilan etti.

DAEŞ Lideri El Bağdadi’nin, Kılıçdaroğlu’na İnfaz Emri …

Nusra Cephesi liderleri birleşmeye karşı çıktı ve el-Kaide lideri Eymen ez-Zevahiri’ye durumu iletti. 2013 yılında El-Cezire’ye sızdırılan bir mektup ve ses kaydıyla El-Kaide lideri Eymen el Zevahiri bu grubun Suriye kanadını tasfiye ettiğini açıkladı.

Fakat IŞİD emiri Ebu Bekir el-Bağdadi bu tasfiye kararını reddettiğini ve grubun Suriye’deki operasyonlarına devam edeceğini açıkladı. Raporlara göre Nusra Cephesi’ne bağlı yabancı militanların %80’ini kontrolü altına aldı.

4 Ekim 2011’de ABD Dışişleri Bakanlığı el-Bağdadi’yi küresel terörist ilan etti ve yakalanması ya da öldürülmesi için 10 milyon dolar ödül koydu. 5 Kasım 2014’te Forbes’in “Dünyanın En Güçlü İnsanları” listesine girdi.

Halifelik ilanı

IŞİD 29 Haziran 2014’te halifeliğin yeniden kurulduğunu ilan etti. el-Bağdadi halife ilan edilerek Halife İbrahim adını aldı ve Irak ve Şam İslam Devleti ismini İslam Devleti olarak değiştirdi.

Bu hareket pek çok İslam ülkesi lideri ve diğer cihadçı gruplar tarafından şiddetle eleştirildi. Bunun yanı sıra farklı islami gruplardan da destek gördü.

5 Temmuz 2014’te el-Bağdadi’nin video görüntüleri ilk kez İnternet ortamında yayınlandı. Bu videoda el-Bağdadi Musul’da bir camide vaaz verirken görüntülendi.

Savcılık ve emniyet kaynaklarından aldığı bilgiyi okurlarına aktaran Milliyet gazetesi yazarı Talat Atilla, “Bizzat DAEŞ terör örgütü lideri El Bağdadi, Kılıçdaroğlu için infaz emri vermiş” ifadesini kullandı.

DAEŞ Lideri El Bağdadi’nin, Kılıçdaroğlu’na İnfaz Emri Verdiği Ortaya Çıktı 3 saat önce
Savcılık ve emniyet kaynaklarından aldığı bilgiyi okurlarına aktaran Milliyet gazetesi yazarı Talat Atilla, “Bizzat DAEŞ terör örgütü lideri El Bağdadi, Kılıçdaroğlu için infaz emri vermiş” ifadesini kullandı.

Son Dakika Haberler DAEŞ Lideri El Bağdadi’nin, …

DEAŞ üyesi Oğuzhan Korkmaz geçen yıl, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Adalet Yürüyüşü’ne saldırı hazırlığındayken Kocaeli emniyeti tarafından yakalanmıştı. Kılıçdaroğlu’na yapılan suikast girişiminin boyutunun çok daha ciddi olduğu ortaya çıktı.

Milliyet gazetesi yazarı Talat Atilla bugünkü köşesinde, konuyla ilgili olarak çok çarpıcı bir iddia ortaya attı. Atilla, “Kılıçdaroğlu’nun o gün geçirdiği tehlike, tahminlerin ötesinde büyük çıktı…” derken, yakalanan DEAŞ üyesi Oğuzhan Korkmaz’ın telefonunda, verdiği ifadenin aksine, DEAŞ lideri el Bağdadi’ye biat ettiği video görüntülerinin çıktığını belirtti.

Kılıçdaroğlu’na İnfaz Emri Verdiği Ortaya Çıktı

DEAŞ Lideri El Bağdadi…

İNFAZ TALİMATI EL BAĞDADİ’DEN

Atilla,

savcılık ve emniyet kaynaklarından aldığı bilgiyi aktarırken, “O gün Kılıçdaroğlu’na, durumdan vazife çıkaran bir DAEŞ hücresi değil… Bizzat DAEŞ terör örgütü lideri EL BAĞDADİ’nin talimatıyla infaz kararı verildiği ortaya çıktı” diye ifade etti.

İşte Talat Atilla’nın yazısındaki ilgili kısım;

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na, 05.07.2017 tarihinde,Adalet Yürüyüşü yaparken suikast teşebbüsünde bulunulmuş.

İçişleri Bakanlığı koordinesinde…

Kayseri Emniyeti’nin takibiyle…

Kocaeli Emniyeti, DAEŞ’li olduğu iddia edilen Oğuzhan Korkmaz’ı son anda yakalamayı başarmıştı.

O günlerde suikast teşebbüsünün kapsamına ihtiyatlı yaklaşan çevreler de olmuştu.

Edindiğim özel bilgilere göre…

Korkmaz’ın, kilitli cep telefonunun eksik kalan şifreleri çözüldükten ve son sorgularından sonra…

Kılıçdaroğlu’nun o gün geçirdiği tehlike, tahminlerin ötesinde büyük çıktı…

“DAEŞ’ten silahlı ya da ideolojik eğitim almadığını” iddia eden Korkmaz’ın telefonunda…

“DAEŞ TERÖR ÖRGÜTÜ LİDERİ EL BAĞDADİ’YE BİAT ETTİĞİ VİDEO GÖRÜNTÜLERİNE” ulaşıldı.

Savcılık ve emniyetin ele geçirdiği bu kritik delillerden sonra görüştüğüm yetkililere göre…

O gün Kılıçdaroğlu’na, durumdan vazife çıkaran bir DAEŞ hücresi değil…

Bizzat DAEŞ terör örgütü lideri EL BAĞDADİ’nin talimatıyla infaz kararı verildiği ortaya çıktı.