Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Medeniyetler İttifakını İspanyol diplomatla görüştü

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Medeniyetler İttifakını İspanyol diplomatla görüştü

Türkiye dışişleri bakanı Pazartesi günü başkent Ankara'da, farklı kültürel ve dinsel kimlikleri olan insanlar arasında karşılıklı saygı inşa etmek içi

Juventus Atletico’da yenildi ve Şampiyonlar Ligi çıkışının eşiğinde Ronaldo’yu terk etti
Bashir meydan okuduğu için Sudan protestoları yükseliyor
Dünya Çocuk Günüde Öksüz Çocuklar Unutmayın

Türkiye dışişleri bakanı Pazartesi günü başkent Ankara’da, farklı kültürel ve dinsel kimlikleri olan insanlar arasında karşılıklı saygı inşa etmek için ortak bir destek girişimi olan Medeniyetler İttifakı’nı tartışmak üzere başkentte bir İspanyol diplomat aldı.

Mevlüt Çavuşoğlu, eski dışişleri bakanı ve Birleşmiş Milletler Medeniyetler İttifakı Yüksek Temsilcisi Miguel Moratinos ile Dışişleri Bakanlığı’ndaki kapalı bir toplantıda konuştu. medya.

Dışişleri Bakanlığı Pazar günü yaptığı açıklamada, Moratinos’un 4-5 Şubat tarihlerinde Çavuşoğlu’nun davetiyle Türkiye’yi ziyaret edeceğini ve ikisinin Medeniyetler İttifakı’nın gelecek ay ve yıllar içindeki faaliyetleri hakkında konuşması beklendiğini söyledi.

Medeniyetler İttifakı, 2005 yılında ABD tarafından kurulan politik bir girişimdir. Genel Sekreter Kofi Annan ve Türkiye ile İspanya’nın ortak sponsoru.

Moratinos, Ocak 2018’de girişimin yüksek temsilciliğini üstlendi.

Geçen Kasım ayında Çavuşoğlu, ittifak girişimi için yeni bir hayata geçti.

“Aşırı akımları geride tutmak ve kültürler arası ve medeniyetler arası diyalogu din yoluyla güçlendirmek için onu canlandıracağız” dedi

COMMENTS

WORDPRESS: 0