Türk askeri heyeti, Rusya’daki görüşmeleri tamamladı

Türk askeri heyeti, Rusya’daki görüşmeleri tamamladı

2 Şubat'taki Türkiye Savunma Bakanlığı heyeti, Rus yetkililerle Suriye'deki son gelişmeler hakkında görüşmelerde bulundu. İnternet sitesinde yer al

Doha rejimi ve Müslüman Kardeşler tarafından yapılan “uyardı Souad Sbai.
Fransa, İran’a füze müzakerelerinin başarısız olması durumunda yeni yaptırımlar yapılmasını söyledi

2 Şubat’taki Türkiye Savunma Bakanlığı heyeti, Rus yetkililerle Suriye’deki son gelişmeler hakkında görüşmelerde bulundu.

İnternet sitesinde yer alan açıklamaya göre, bakanlık görüşmesinde, Suriye’deki Astana ve Soçi anlaşmaları ve özellikle de muhalefetin kuzeybatısındaki Idlib kentinde yaşanan son gelişmelerin yer aldığı belirtildi.

Bu bağlamda yapılan açıklamada, gerek Türk gerekse Rus yetkililerin İdlib’te her türlü provokasyona rağmen barışı ve istikrarı sağlamak için işbirliğinin önemini ve sürdürülmesini vurguladıkları belirtildi.

 

Ayrıca, Münbiç ve Doğu Fırat’taki durumla ilgili olarak, iki tarafın da Ankara’nın YPG / PKK ve ISIL grupları tarafından tetiklenen güvenlik kaygılarını ortadan kaldırmaya yönelik ortak bir bakış açısı paylaştığı kaydedildi.

Açıklamada, Suriye’nin toprak bütünlüğüne uygun olarak her türlü terörizmle mücadelede karşılıklı anlayışın önemini yineledi

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0