Düzce ‘afet bölgesi’ ilan edildi

Düzce ‘afet bölgesi’ ilan edildi

Düzce'de yaşanan sel felaketinin ardından yeni bir gelişme yaşandı. Düzce, meydana gelen su baskını ve toprak kayması nedeniyle "afet bölgesi" ilan ed

Van’da göçmenleri taşıyan minibüs takla attı: kaza da 15 ölü
TL sıkıntısı zirvede: Devlet makarna, bulgur bile dağıtamıyor
Bakan Ziya Selçuk, Yeni Eğitim Sistemini Açıkladı !

Düzce’de yaşanan sel felaketinin ardından yeni bir gelişme yaşandı. Düzce, meydana gelen su baskını ve toprak kayması nedeniyle “afet bölgesi” ilan edildi.

valili açıklaması

,Valilikten yapılan açıklamada, il genelinde 17-18 Temmuz tarihlerinde aşırı yağışlar sonucu meydana gelen sel afeti nedeniyle Akçakoca ve Cumayeri ilçeleriyle bağlı köylerinde kaybolan 7 vatandaştan 5’inin cansız bedenine ulaşıldığı belirtildi.

Çavuşoğlu’ndan Suriye’de güvenli bölge açıklaması

Cumayeri ve Akçakoca ilçelerinde Valilikçe teknik personel tarafından bölgede yapılan afet etkisi belirleme çalışmaları sonucu hazırlanan ön hasar tespit çalışmalarının, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığına gönderildiği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“17-18 Temmuz 2019 tarihlerinde aşırı yağışlar sonucu meydana gelen sel afetinin Düzce ili genelinde ‘Genel Hayata Etkili’ (Afet Bölgesi) olduğu ve bu afet sebebiyle yapıları hasar gören vatandaşların afetzede kabul edilmesi Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığınca uygun görülmüştür. Valiliğimiz Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü koordinasyonunda kesin ve itiraz hasar tespit çalışmalarının yaptırılarak, kesin ve itiraz hasar tespit çalışmaları neticesinde hazırlanan hasar tespit raporu ve afetzede isim listesi mahallinde aynen ilan edilecektir.”

KAYIP İKİ ÇOCUK ARANIYOR

Bu arada selde kaybolan 2 çocuğun aranmasına devam ediliyor.
Jandarma Arama-Kurtarma (JAK), AKUT, AFAD, Düzce Arama ve Kurtarma Ekibi (DAKE), İHH Arama-Kurtarma, Ulusal Keşif, Arama ve Kurtarma (UKSAR), Sakarya Arama Kurtarma ve Yangın Timi (SAKTİM) ile diğer ekipler, selden en fazla etkilenen Akçakoca ilçesine bağlı Esmahanım ve Uğurlu ile merkeze bağlı Melenağzı köylerinde toplandı.

Ekipler, kaybolan Kağan Töngel (3) ile İlayda Sinem Kaplan’ı (7) bulmak için dere yataklarıyla su taşkınlarının olduğu bölgede arama çalışması yürütüyor.

kaynak :  AA

COMMENTS

WORDPRESS: 0