Erdoğan – Trump görüşmesinde ne oldu ?

Erdoğan – Trump görüşmesinde ne oldu ?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, G20 Liderler Zirvesi kapsamında ABD Başkanı Donald Trump ile bir araya geldi. İki lider önemli açıklamalarda bulun

Ekrem İmamoğlu. 23 haziran seçimi kazanabilir mi ?
İsrail’den Gazze’ye iki hava saldırısı.
ABD Dışişleri Bakanı : Suriye’nin kuzeyinde güvenli bölge kurma çabaları sürüyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, G20 Liderler Zirvesi kapsamında ABD Başkanı Donald Trump ile bir araya geldi. İki lider önemli açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan-Trump ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan ne dedi ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, iki ülke arasındaki stratejik ortaklığın önemine dikkat çekerek, “Bu görüşmeyi çok anlamlı buluyorum. 75 milyar dolarlık ticaret hacmine doğru ilerleme hamlemiz var. Savunma sanayine yönelik attığımız atacağımız adımlar var. Bir stratejik ortaklığımız var bu ortaklık birçok alanda dayanışmamızı teşvik ediyor. Bundan sonraki süreçte dayanışmamızın devam edeceğine ilişkin inancımız tamdır.” dedi.

S-400 konusuna ilişkin bir soruya ise Trump, “Karışık bir konu. Farklı çözümler arıyoruz. Adil olmak zorundasınız. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Obama yönetiminden Patriot almak istedi fakat izin verilmedi. Obama döneminde Türkiye’ye adil davranılmadı. Erdoğan dostane ilişkilerim olan bir lider. Türkiye’yi ziyaret edeceğim, tarih net değil.” dedi.

Libyalı Hafter güçlerinin sözcüsünden Türkiye’ye tehdit

TÜRKİYE ADİL DAVRANMADI ?

ABD Başkanı Donald Trump, “Cumhurbaşkanı Erdoğan, Obama yönetiminden Patriot almak istedi fakat izin verilmedi. Obama döneminde Türkiye’ye adil davranılmadı.” dedi.

ABD Başkanı Donald Trump, G20 Liderler Zirvesi sonrası basın toplantısı düzenledi.

İki liderin görüşmesi yaklaşık 1 saat sürdü. Trump, Cumhurbaşkanı Erdoğan için ‘çok çetin biri’ ifadesini kullandı.
Erdoğan benim bakış açımla çok çetin biri. Erdoğan’a adaletsiz davranıldığını düşünüyorum. Çünkü patriot alamazsın dedik ve başka sistem altından sonra fikrimizi değiştirdik. Karmaşık bir konu. Üzerinde çalışıyoruz” dedi.

kaynak : trthaber 

COMMENTS

WORDPRESS: 0