Erdoğan’ın rakibi cumhurbaşkanlığı seçimlerini kazanabilir

Erdoğan’ın rakibi cumhurbaşkanlığı seçimlerini kazanabilir

Erdoğan bir sonraki seçimleri kaybedebilir mi? Belki 2019 seçimlerinde Erdoğan’ı bekleyen korkunç senaryo.Dengeler değişebilir ve dalgalanabilir. Re

İsrail’den Gazze’ye iki hava saldırısı.
Trump, Erdoğan’a Gülen teslim dosyasında çalıştığını söyledi.
Libya, Beyrut’taki Arap zirvesini boykot edecek

Erdoğan bir sonraki seçimleri kaybedebilir mi?

Belki 2019 seçimlerinde Erdoğan’ı bekleyen korkunç senaryo.Dengeler değişebilir ve dalgalanabilir.

Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’de son 16 yıldır girdiği her seçimden galip çıktı. Ancak devam eden ekonomik kriz şu anda meclis çoğunluğunu kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya olduğu ve başkan seçilmesinin kesin olmadığı anlamına geliyor. 

Erdoğan ne yaptı ?

Erdoğan’ın kariyerini 25 yıldır takip eden kamuoyu araştırma şirketi Metropoll’un sahibi Özer Sencar, Erdoğan’ın hiç bu kadar kötü bir seçim kampanyası yapmamış olduğunu dile getirdi. Sencar’a göre Erdoğan artık gündem belirleyecek bir argüman ya da gelecek için herhangi bir vizyon sunmuyor. Kamuoyuna hitaplarında ise zayıf ve tutkusuz bir görünüm sergiliyor. “Konuşmalarında daha önce asla şimdi olduğu gibi çok fazla yapmazdı” diyen Sencar, Erdoğan’ın iktidarda kalacağından şüpheli.

Seçimde Erdoğan’ın rakibi kim olacak?
Cumhurbaşkanlığı seçiminde bu kez hedef, ilk turda Erdoğan’ı seçtirmemek. Onun için bu kez HDP’ye de aday çıkartmayıp, Kılıçdaroğlu’nu ortak aday yapmayı planlıyorlar. İktidar cephesinden görünen fotoğraf bu.

…Sorular önemli. Ama Kılıçdaroğlu’nun aday olup olmayacağı daha önemli bir konu. Bu değerlendirmeleri Kılıçdaroğlu ile paylaştım. “Sizin açıklamalarınız ışığında ben, Kemal Bey aday olmayacak diye yazdım” dedim. “Haklısın, doğru olan senin yazdığın” demedi. “Bakalım” dedi. Kapıyı kapatmadı.

Erdoğan’ın seçimleri kaybetmesine neden olan sebepler neler?

AKP’nin kurucu üyelerinden eski milletvekili Abdüllatif Şener 24 Haziran seçimlerine giden süreci, ekonomideki gidişatı ve cumhurbaşkanı adaylarını değerlendirdi.

Türkiye ekonomisinin çok kötü durumda olduğunu ifade eden eski milletvekili Abdüllatif Şener, milli paranın değer kaybetmesinin ekonominin barometresi olduğunu söyleyerek; “Milli paranın değer kaybetmesi demek uluslararası ticarette, ekonomik ilişkilerde rekabet edemiyorsunuz, ihracattan çok daha fazlasını ithal ediyorsunuz, bunun neticesinde milli geliriniz gerekli düzeye çıkamıyor ve diğer ekonomik göstergeleriniz de bozuluyor demektir.” dedi.

Ekonomideki bu durumun 24 Haziran seçimlerine yansıyacağının altını çizen Şener, Politikyol’dan Pelin Teymur’a verdiği röpotajında; ekonomideki sıkışıklığın bütün vatandaşlara yansıyacağını bu durumun da Erdoğan’ın seçimi kaybetmesine neden olacağını söyledi.

Erdoğan seçimi kaybedebilir mi?

Çelişen kelimeler ve fikir farklılıkları ile yargılamak zor oluyour.ama Bunu çözecek oy sandığı.
Devletimiz için yurdumuz için imkansız yapacağız.

COMMENTS

WORDPRESS: 0