Köpek idrarı içmekte cildin iyileşmesine yardımcı olur mu?!!!!!

Köpek idrarı içmekte cildin iyileşmesine yardımcı olur mu?!!!!!

ABD'li Kadın Cildine İyi Geldiği İddia Edip Köpeğinin İdrarını İçiyor. ABD'li kadın, cildini pürüzsüz hale getirdiğini ve depresyona iyi geldiğini id

Trump şimdi ünlü festival için harekete geçti
Türk dışişleri bakanı Suriye için BM elçisi ile görüştü
Süleyman Turan evinde ölü olarak bulundu

ABD’li Kadın Cildine İyi Geldiği İddia Edip Köpeğinin İdrarını İçiyor.

ABD’li kadın, cildini pürüzsüz hale getirdiğini ve depresyona iyi geldiğini iddia ederek köpeğinin idrarını içtiği videoyu internete yükledi.

Köpek idrarının sivilcelerinin yok olmasını sağladığını iddia eden ABD’li kadın, insanlar hep bana makyaj kullanmadan nasıl bu kadar pürüzsüz bir cilde sahip olduğumu soruyorlar deyip elindeki plastik bardak ile köpeğinin idrarını içti. İsmini açıklamayan kadının videosu sosyal medyada tepki çekti.

Tıp köpek idrarının kanserden tedavi edildiğini söylüyor mu?

Çok komik bir şey gibi görünüyor ama şaka değil gerçektir.

Genç kadın, köpeğinin idrarını içmeye başlamadan önce sürekli depresyonda olduğunu ve yüzünün sivilcelerle dolu olduğu iddia etti. Kadın ayrıca köpek sidiğinin kanseri önlediğini de söyledi.

Ama dokturlara için :

Uzmanlar ise köpeklerin ve diğer hayvanların idrarında zararlı maddeler olduğunu söyleyip insanları bu konu da uyardı.

Köpeklerde İdrar Kaçırma Nedenleri:

Üriner Sistem Hastalıkları: Buraya genel bir başlık yazmış olduk. Çünkü birçok üriner sistem sorununda ve hastalığında idrar kaçırma görülebilir. Böbrek yetmezlikleri, idrar yolu enfeksiyonları başlıca sayabileceğimiz hastalıklar arasındadır.

Doğmasal Anomaliler: Aslında bu çok nadir olarak görülen bir durumdur. Üriner sistem organları ile ilgili olarak oluşan bazı anomalilerde idrar kaçırma görülebilir. Bunu genellikle erken yaşlardaki köpeklerde görürüz.

Sinirsel Problemler: Özellikle idrar kesesini ve idrar yollarını kontrol eden sinirlerde oluşabilen hasarlar ve baskılar köpeklerde idrar kaçırma sorunlarına sebebiyet verebilir. Sinirler ile ilgili problemler nadirde olsa çeşitli operasyonlardan sonra da görülebilmektedir. Operasyon esnasında sinir üzerinde oluşabilecek bir tahribat neticesinde idrar kaçırma sorunu ortaya çıkabilir.

Üriner Sistem Tümörleri: İdrar kesesinde veya üriner sistemin diğer organlarında meydana gelen iyi huylu veya kötü huylu tümörleri de idrar kaçırma sebepleri arasında sayabiliriz.

Fakat aynı zamanda devenin idrarının bazı hastalıklardan tedavi edildiğini görüyoruz.nasıl ?

Çok eski zamanlardan bu yana deve idrarının faydalı olduğu yazılır. Deve idrarının çeşitli hastalıklar için Arap yarımadasında kullanıldığı bilinmektedir, peki deve sidiği faydalı mı, zararlı mı? işte detaylar. Amerika’da yapılan bir araştırmaya göre, budurumda bir miktar gerçeklik payı bulunmaktadır. Fakat araştırmada her devenin idrarı değil, Yemen ve Suudi Arabistan’da yaşayan, günlük ot yiyen develerin idrarı içilmelidir.

Peygamberimiz deve idrarının içilmesini tavsiye etmiş.

“Ureyne ve Ukeyle kabilelerinden bir grup Medine’ye gelerek Müslüman oldular. Medine’nin havası onlara dokununca Peygamber onlara deve idrarını içmelerini öğütledi. Adamlar develeri dağıttılar ve çobanı da öldürdüler. Peygamber onları yakalattı, ellerini ve ayaklarını kesti, gözlerini oydu, çölde susuz ölüme terk etti. Biz onlara su vermek isteyince, Peygamber bizi engelledi.” (Buhari Tıp5/1, Hanbel, 3/107,163).

Deve idrarının bazı faydaları:

Deve idrarı öksürük, ağrılı adet dönemi, firijit, vajinismus, nemformania hastalığı, migren ve baş ağrısına, kabızlık, ishal, sertleşme sorunu, erken boşalma, saçkıran, bıyık döken, kaşıntılı egzama, uyuz hastalığı, akne ve siyah lekede şifa kaynağı olarak kullanılır. Düzenli olarak az miktarlarda alınan deve idrarı, hastalıkların başlamasını engeller. Vücuttan toksik maddelerin atılmasını sağlar ve bağışıklığı kuvvetlendirir.

Köpek idrarı ve deve idrarı arasında bir fark vardır.

Bıçaksız kesim gibi bilgi olmadan söylemek.

COMMENTS

WORDPRESS: 0