https://turkeyposts.net/turkiye-ve-rusya-suriye-idlibinde-durumu-istikrara-kavusturmak-icin-onlemler-almayi-kabul-etti/

https://turkeyposts.net/turkiye-ve-rusya-suriye-idlibinde-durumu-istikrara-kavusturmak-icin-onlemler-almayi-kabul-etti/

Bir Türk tasarımcı tarafından modellenen ve bir Türk havacılık firması tarafından seri olarak üretilmesi planlanan bir uçak, Uluslararası Alman Tasarı

Türk askeri heyeti, Rusya’daki görüşmeleri tamamladı
Cumartesi Anneleri
Afganistan’da Kadın İntiharları Bu Sırada Çok Yaygın

Bir Türk tasarımcı tarafından modellenen ve bir Türk havacılık firması tarafından seri olarak üretilmesi planlanan bir uçak, Uluslararası Alman Tasarım Ödülleri’nde “altın mükemmellik” ile bir mükemmellik ödülü kazandı, Pazartesi günkü basında çıkan haberlere göre.

Türkiye’nin Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nden (ODTÜ) Hakan Gürsu liderliğindeki tasarım merkezi Designnobis ekibi tarafından oluşturulan “Türk Kartal ALPINA”, “havacılık, denizcilik ve denizcilik” dalında “altın madalya” ile “Mükemmel Ürün Tasarımı” ödülüne layık görüldü. demiryolu araçları “kategorisi.

Ödül töreni Uluslararası Frankfurt Fuarı’nın bir parçası olarak düzenlendi ve dünya çapındaki endüstri devlerinin yanı sıra Aquila havacılık fabrikasının sahibi Celal Gökçen’in de katıldığı görüldü. Uçak Aquila ve Bursa Havacılık ve Uzay Şirketi tarafından üretilecek ve geliştirilecektir.

Ödül töreninin ardından Anadolu Ajansı’na konuşan Gökçen, 2014 yılında dünyanın en iyi tasarımcı ödülünü kazanan Gürsu’ya teşekkür ederek, bu ödülün on yıl içinde altın madalya kazanan ilk uçak tasarımı olduğu için özellikle önemli olduğunu söyledi. “büyük ticari rakipleri” yalnızca 2017’de bronzlaşmayı başarmıştı.

Yarışmanın jürisi tarafından “hoş kompakt ve heyecan verici bir spor uçağı” olarak tanımlanan Alpina, kısa mesafeler için ideal olarak tasarlandı.

Yarım kanatları altındaki yüzdürmeler sayesinde hem yere hem de suya inebilen uçak, dünyada sadece yeni bir trend olan akılda geri dönüşüm konsepti ile tasarlandı. Bu enerji tasarruflu uçağın parçaları, kullanım ömrünü tamamladıktan sonra diğer uçaklarda kullanılacak ve böylece geri dönüşüm ve yeniden kullanma çabalarına katkıda bulunacaktır.

Dört kişiye uyabilecek ödüllü uçağın kritik kargo hizmetlerinde, organ ve hasta taşımalarında kullanılması planlanıyor.

Alman Tasarım Ödülü, 1969’dan bu yana sanayi, üretim ve tasarım kültürünü desteklemek amacıyla Alman hükümetinin himayesinde düzenlenmektedir.

COMMENTS

WORDPRESS: 0