İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Ciddiyet ve Ambalajı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Ciddiyet ve Ambalajı

  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu : Türkiye'nin iç güvenliğini koruyan bu kişi kim? 1969 İstanbul doğumlu olan Süleyman Soylu, ilk ve ortaöğren

Türkiye’de Teneke Ateşinde Cumhurbaşkanlığı Seçimleri
Millet Bir Hedef Bir
Dünya Kupası 2022 futbol taraftarları için ev sahibinden kötü haber, Katar alkol vergisini ikiye katladı

 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu :

Türkiye’nin iç güvenliğini koruyan bu kişi kim?

1969 İstanbul doğumlu olan Süleyman Soylu, ilk ve ortaöğrenimini İstanbul Gaziosmanpaşa´da tamamladı. Lise eğitimini Plevne Lisesi´nde tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun oldu.

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2018-06-28 08:52:01Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

Nasıl siyasi hayatında girdi?

Meslek kariyerine 1990 senesinde İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) aracı kurumlarında başladı. 1989 senesinde okul arkadaşlarıyla ortaklaşa kurduğu bir şirketle ticaret hayatına atılan Süleyman Soylu, 1995 yılında kendi kurduğu şirketiyle siyasi hayatının yanı sıra halen ticari hayatını da sürdürmektedir.

6 Ocak 2008 tarihinde Demokrat Parti’nin Genel Başkanlığına seçildi. 16 Mayıs 2009’da kendi talebiyle gerçekleşen kongrede Genel Başkanlık görevi sona erdi.

12 Eylül 2010 Referandumu sürecinde “evet” oyu tercihini anlatmak için “Demokrasi Buluşmaları” toplantılarıyla Türkiye’yi dolaştı.

5 Eylül 2012 tarihinde AK Parti’ye katıldı. Arge Başkanı olan Süleyman Soylu 15 Nisan 2014 tarihinde Teşkilat Başkanlığı görevine getirildi.
7 Haziran ve 1 Kasım Milletvekilliği Genel Seçimlerinde Trabzon Milletvekili seçildi.
24 Kasım 2015 –  01 Eylül 2016 tarihleri arasında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı yaptı.
Süleyman Soylu evli ve bir kız  bir de erkek çocuk babasıdır.

Süleyman Soylu aktif siyasete yeniden davet eden kimdir?


12 Eylül Referandumu için sunulan anayasa değişikliği paketinin, Türkiye’nin dönüşümü ve demokratikleşmesi için hayati öneme sahip olduğunu gören Süleyman Soylu, ”Demokrasi Buluşmaları” adını verdiği bir dizi seminer düzenledi ve arkadaşları ile birlikte Türkiye’yi dolaşarak ”evet” oyu tercihinin sebeplerini milletle paylaştı. Bu faaliyetinin ardından Hüsamettin Cindoruk’un genel başkan olduğu DP’den ihraç edildi.
Ak Parti Genel Başkanı ve dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından aktif siyasete yeniden davet edilen Süleyman Soylu, 5 Eylül 2012 tarihinde gerçekleşen AK Parti Genel Merkezi’nde genişletilmiş grup toplantısında düzenlenen törenle resmi olarak AK Parti’ye katıldı.

içişleri bakanı süleyman soylu Başarılar nelerdir?

Bu güne kadar hiç bir İçişleri Bakanının Terörde gösteremediği cesareti Bakan Soylu gösterdi.Cumhurbaşkanı Erdoğan işi ehline verirken millet aradığı ve özlemle beklediği içişleri bakanını buldu…

Hani  çok kötü giden bir işin bir anda tersine dönüp çok iyi duruma gelmesi karşısında ‘SİHİRLİ DEĞNEK Mİ DEĞDİ’ diye sorarız ya!

Terör ile mücadeleye sihirli değnek değil ama Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘Hadi Süleyman sana güveniyorum’ diyerek  ülkenin huzurunu, güvenliğini emanet ettiği Bakan Soylu’nun iradesi değdi..

Nazar değmesin. Terör Türkiye’nin birinci gündem maddesi olmaktan çıktı.Türkiye’nin hem terör hemde uyuşturucuya karşı verdiği mücadeledeki başarısı gurur verici noktaya taşındı.Kimse  terör ile mücadelede gelinen noktayı yazıp devlete, millete, güvenlik güçlerine moral vermiyor.
O nedenle bir kez daha  hep yazmak ve ders vermek gerekti..

Bakın…

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2017-10-26 12:39:11Z | http://piczard.com | http://codecarvings.comuni%¾èÑd


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 31 Ağustos 2016 tarihinde “İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’ dur” diyerek verdiği karar  Türkiye’nin terörle mücadelede bugün geldiği nokta için bir ‘MİLAT’ olmuştur…

Bakan Soylu: Terörle mücadelenin başarısı koordinasyondur.

“Terörle mücadelede uluslararası bir samimiyet ve işbirliği gerekir”

“Bütün bakan arkadaşların milletvekili adayı olması ile ilgili bir ilke kararı alındı”
Nüfus kağıdı ile ilgili sürpriz bir çalışma yapıyoruz”

Gerçekten Süleyman Soylu büyük bir komutan .

Türkiyenin adamı ….


COMMENTS

WORDPRESS: 0