Köpekbalıklarına dikkat edin: İran Asya Kupasına katılırken Queiroz dikkatli davrandı

İranlı antrenör Carlos Queiroz, Perşembe günü Asya Kupası'nın zirvesi avcıları, unvan takipçilerinin Japonya'ya karşı yarı final yapmak için acımasızc

Eşref Kolçak 92 yaşında hayatını kaybetti !
Dünya Kupası 2022 futbol taraftarları için ev sahibinden kötü haber, Katar alkol vergisini ikiye katladı
Trump, Suriye’den çekilme için hiçbir zaman çizelgesi vermiyor, Kürtleri korumak istiyor

İranlı antrenör Carlos Queiroz, Perşembe günü Asya Kupası’nın zirvesi avcıları, unvan takipçilerinin Japonya’ya karşı yarı final yapmak için acımasızca Çin’i 3-0 göndermesi sonrasında uyardı.

İran, 43 yıl öncesine ait olan Mehdi Taremi, Sardar Azmoun ve Karim Ansarifard ile Abu Dabi’de hedeflenen Çeyrek Koşusunu sona erdirme arayışına devam etti.

 

Ancak Queiroz, Marcello Lippi’nin Çin’in koçu olarak bu tür bir klinik tarzda saltanatının sona ermesine rağmen, tarafının favoriler olarak etiketlenmemesi konusunda ısrar etti.

Eski Real Madrid patronu “Artık büyük köpekbalıklarının bizim için geleceğini biliyoruz” dedi.

“Sık kullanılanların kıyafeti bize uymuyor. Japonya, Kore geliyor, bu yüzden daha uyanık olmalıyız – Çin’e karşı yaptıklarımız yeterli olmayacak. ”

İran, Azmoun Taremi’yi bir miktar çılgınca Çin’in savunmasından sonra evine süpürmesi için meydan okuduğu 18 dakikalık bir çeyrek finalin ardından ilk kanını aldı.

İkincisi, neredeyse bir karbon kopyasıydı – çoğu, dehşete bakıyordu.

Liu Yiming, bu kez Azmoun’un turnuvanın dördüncü skorunu atmasına izin vererek, kaleci Yan Junling’i oyuna sokmasına izin veren umutlu bir oyun alanını yanlış değerlendirdi.

Çin’in en iyi şansı, Hao Junmin’in serbest kaldığı altı dakika sonra, sadece İran’lı defans oyuncusu Ramin Rezaeian’ın üstün bir gol çizgisi ile girmesi için geldi.

İran, “İranlı Messi” olarak adlandırılan Azmoun’un iki kez yaklaştığı ve Taremi’nin yarı finalden çıkaran sarı bir kart almadan önce bir bakıcıyı kaçırdığı için yarı yarıya görünmeyebilirdi.

Ehsan Hajjsafi saatte Yan’dan keskin bir tasarruf sağladıktan sonra, Ansarifard durma zamanında üçüncüsü eklemek için yarışa girdi.

Güney Kore’nin ilk beş maçında tek bir Asya Kupası’nda temiz çarşaf tutma rekoruna eşit olan İran’ın baskın bir performansıydı.

Çin 1984 ve 2004 yıllarında koşucuları bitirdi, ancak Asya futbolunun uyuyan devleri, zorlukları bir hevesle bittiği için İran’la uyuşmadı.

“Birçok insan bu sonucu beklemiş olabilir, ancak bunun nasıl olduğuna kızgınım”, diye sordu iki yıl sonra görevinden istifa eden Lippi.

“İran gibi bir takıma üç gol hediye etmeyi göze alamazsınız” diye ekleyerek, kendi yerel İtalya’sını 2006 yılında Dünya Kupası zaferine yönlendiren 70 yaşındaki çocuk ekledi.

“Çin’in koçu olmak büyük bir onur oldu. Keşke böyle kasvetli bir notla bitmek zorunda kalmasaydı. ”

COMMENTS

WORDPRESS: 0