İslam sizden kayıp !sahte söyleyişi

İslam sizden kayıp !sahte söyleyişi

Dış Etiyopya BAE'nin kötüye kullanılmasını reddediyor.            Etiyopya Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Meles Alam, Cuma günü Etiyopya Başbakanı Abe

Okudukça Gelişecek, Başaracağız Çünkü Okumak Her Şeydir
Erdoğan ABD’nin geri çekilmesiyleTürkiye Suriye’de terörle mücadeleyi devralmaya hazır
Abdallık Geleneğinin Son Büyük Temsilci Olan Neşet Ertaş,

Dış Etiyopya BAE’nin kötüye kullanılmasını reddediyor.

           Etiyopya Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Meles Alam, Cuma günü Etiyopya Başbakanı Abe Ahmed’in “BAE’den İslam’ı kaybetmesi” konusunda terfi ettiği şeyleri reddetti.

Yerel basında çıkan haberlere göre söz konusu konuşmayı “yanlış” olarak nitelendirip sosyal medya kuruluşlarına gönderdi.

Addis Ababa gazetecilere verdiği demeçte, “Sosyal medya hakkındaki bu yanlış bilgi, Etiyopya ile Birleşik Arap Emirlikleri arasındaki mevcut ilişkileri etkilemeyecektir.”

Söz konusu konuşmaya atıfta bulunarak başbakanın, ABD’deki Etiyopya Müslüman topluluğuna yaptığı konuşmada söz etmediğini de sözlerine ekledi.

Etiyopya ve Birleşik Arap Emirlikleri, iki ülkenin hükümetleri düzeyinde ve iki ülke liderinin düzeyinde de güçlü ilişkilere sahip oldular.

El-Cezire şeytan gibi…..

           El-Cezire’den Doha merkezli haber medyası ve medya kuruluşlarına yönelik Katar medya kuruluşları, Etiyopya Başbakanı Abi Ahmed’in kendisi ile Abu Dabi’nin Prensi Prensi Şeyh Muhammed bin Zayed arasındaki diyaloğu konu alan bir video yayınladı.

Tüm bu medya kuruluşlarında, Ebu Bekir’in konuşmasının BAE’ye karşı saldırgan olduğu izlenimini yaymak ya da bölgedeki çabalarını ve rolünü azaltmak için bir girişimde bulunuldu.

Katar Etiyopya-Somali yakınlaşmasından korkuyor Neden?
           Abu’nun Somali’ye yaptığı ziyaretin arifesinde, Birleşik Arap Emirlikleri Etiyopya’nın yeni liderliğini desteklemek için yardım ve yatırım için Etiyopya’ya 3 milyar dolar yardımda bulundu.

Analistler, geçtiğimiz yirmi yıl boyunca Katar’ın Afrika Boynuzu’nda, bölgedeki ülkeler arasında aktif bir koordinatör ve arabulucu olarak konumlandırarak diplomatik oyunlar yaratmaya ve Doha’ya yatırım yapan radikal İslamcı hareketlere ve bu gruplar ile işbirliği içinde güvenli bir cennet, para ve medya ile desteklenmeye çalıştıklarını söylüyor.

Katar emniyetli sığınak tarafından verilen en tanınmış isimlerden biri olan Muhammed Saeed, aşırılık yanlısı Şabab hareketinin lideridir.Katar, Somali hükümeti ile militan Hasan Tahir Awis arasında, savaş suçlarından yargılanmamak için güvenlik ve teslim olmak için arabuluculuk yaptı.

O zaman Katar terörist destekliyor.

 

Newer Post

COMMENTS

WORDPRESS: 0