Jamal Al Badawi: Trump, ABD grevinin USS Cole’a yapılan ölümcül terör saldırısının ardındaki militanı öldürdüğünü söyledi

Jamal Al Badawi: Trump, ABD grevinin USS Cole’a yapılan ölümcül terör saldırısının ardındaki militanı öldürdüğünü söyledi

Donald Trump, USS Cole'un ölümcül bombalamasının orkestrasına yardım eden bir El Kaide militanının öldürüldüğünü söyledi. Cumhurbaşkanı Pazar günü,

BM özel elçisi, Suriye’nin geri kabulü konusundaki görüşmeler için Arap Birliği şefiyle görüştü
Trablus’un güneyindeki rakip Libya milisleri ateşkesi kabul ettiler
Soğan Ve Patates Zam Geldi Ve Başka Gelecek Baharda ….Hoş Geldik

Donald Trump, USS Cole’un ölümcül bombalamasının orkestrasına yardım eden bir El Kaide militanının öldürüldüğünü söyledi.

Cumhurbaşkanı Pazar günü, 2000 yılında 17 kişiyi öldüren ABD gemisine düzenlenen saldırıyı organize etmekle suçlanan Jamal Ahmed Muhammed El Badawi’nin ölümünü duyurmak için tweet attı.

Trump, “BÜYÜK MİLLİ’mız, USS Cole’a korkakça saldırısında kaybedilen ve yaralanan kahramanlar için adalet sağladı” diye yazdı Trump.

“Bu saldırının lideri olan Jamal al Badawi’yi daha yeni öldürdük. El Kaide’ye karşı çalışmalarımız devam ediyor. Radikal İslami Terörizmle mücadelede asla durmayacağız! ”

ABD askeri yetkilileri daha önce El Badawi’yi Salı günü Yemen’de gerçekleştirmeyi hedefleyen “hassas bir grev” olduğunu açıklamıştı.

Ancak istihbarat görevlileri başlangıçta, saldırganın öldürüldüğü militanı doğrulayamadı.

İntihar bombacıları, Ekim 2000’de Yemen’in Adeni limanında patlayıcı yüklü gemilerle ABD’nin Cole’una saldırdı, 17 kişiyi öldürdü ve ABD’nin bir deniz gemisine on yıldan daha uzun bir süredir devam eden en ölümcül saldırı olan 39 kişiyi yaraladı.

Şimdi, El Kaide’nin 9 / 11’e kadar kaslarını esnetmeye başladığı 1998’deki ABD ve ABD elçiliklerinin bombalanması gibi bir dizi olaydan biri olarak görülüyor.

El Badawi, komploya dahil olmaktan suçlu bulundu ve ölüm cezasına çarptırıldı, ancak Yemen cezaevlerinden iki kez kaçtı ve sonunda FBI’nın en çok aranan teröristleri listesine girdi ve kendisine verilen bilgi için 5 milyon dolar (4 milyon sterlin) ödül teklif etti. tutuklamak.

 

Bay Trump’ın ABD’nin USS Cole saldırısının “lideri” ni öldürdüğünü açıklamasına rağmen, zaman içinde birkaç kişi bombalamayı yapan grubun elebaşı olarak kabul edildi.

 

ABD yetkilileri, daha önce ünlü Guantanamo Körfezi gözaltı kampında tutulan Suudi vatandaşı Abd al Rahim el Nashiri’yi ve Yemen’de 2002’de bir drone grevini “beyni” olarak öldüren bir militan olan Ebu Ali El Harithi’yi tanımladılar. saldırı

Tawfiq bin Attash, bir başka Guantanamo Körfezi tutuklu, ayrıca medya organları tarafından terör hücresinin lideri olarak tanımlandı.

ABD güvenlik kaynakları CNN’e verdiği demeçte, El Badawi’yi öldüren Yemen’in Marib Valiliği’nde gerçekleştiğini söyledi.

Militanın hedef alındığında yalnız bir araçta sürdüğü ve saldırının herhangi bir teminat hasarı yaratmadığı düşünülüyor.

COMMENTS

WORDPRESS: 0