Kaşıkçı’nın Cehennemin Dibine Kadar İntikamını Alınacak

Gazeteci Cemal Kaşıkçı 2 Ekim'de girdiği ülkesi Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosloğu'ndan bir daha çıkamadı. Kaşıkçı'nın öldürüldüğü kesinleşti

İktisatçı Adaylarına Tavsiyeleri
Türkiye-Rusya anlaşması:İslamcı militanlar ve ağır silahlarının çekilmesiyle 15-20 km derinliğinde bir silahsız bölge oluşturulmasını öngörüyor.
Süleyman Turan evinde ölü olarak bulundu

Gazeteci Cemal Kaşıkçı 2 Ekim’de girdiği ülkesi Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosloğu’ndan bir daha çıkamadı. Kaşıkçı’nın öldürüldüğü kesinleşti, Riyad cinayeti kabul etti ancak cesediyle ilgili belirsizlik yerini koruyor.

Cinayet günlerdir dünyanın gündeminde. Her gün yeni iddialar ortaya çıkıyor.

Washington Post başta olmak üzere Amerikan basınına yansıyan son haberlere göre Amerikan Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) Kaşıkçı’nın öldürülmesi emrini Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman’ın verdiği sonucuna ulaştı.

rahat yatsın:

CIA’ın istihbaratını Veliaht Prens’in kardeşi olan Suudi Arabistan’ın Washington Büyükelçisi Halid bin Selman ile Kaşıkçı arasında yapılan telefon görüşmesine dayandırdığı belirtiliyor. Telefon görüşmesinde Büyükelçinin Kaşıkçı’yı ihtiyacı olan evrakları almak üzere İsanbul Başkonsolosluğu’na yönlendirdiği iddia ediliyor. Washington Post’a konuşan bir yetkili, CIA’in Veliaht Prens’in ülkedeki konumunu dikkate alan bir değerlendirmede bulunduğunu belirterek, bu cinayetin onun bilgisi olmadan düzenlenmesine imkan olmadığını söyledi.

ABD Başkan Yardımcısı Pence, Kaşıkçı’nın öldürülmesi emrini Suudi Veliaht Prens’in verdiğine dair Amerikan basınına yansıyan haberlerin ardından, “ABD, cinayetten sorumlu olan herkesten hesap sormakta kararlı” dedi.

Asya Pasifik Ekonomik İşbirliği (APEC) toplantısına katılmak üzere Papua Yeni Gine’de bulunan Pence, Washington Post yazarı olan gazeteci Kaşıkçı’nın öldürülmesini “gaddarlık” olarak tanımladı, eylemin özgür ve bağımsız basına yönelik bir hakaret olduğunu belirtti.