Kemal Kılıçdaroğlu Millet İçin Geliyoruz Ama Ne Oldu?

Kemal Kılıçdaroğlu Millet İçin Geliyoruz Ama Ne Oldu?

  Kemal kılıçdaroğlu türk devleti seviyor mu ? Kemal kılıçdaroğlu :parlementoda devletin sesi olacağız dedi. Kemal Kılıçdaroğlu, tarihsel ola

A Milli Kadın Basketbol Takımı
“İsrail, Türkiye’nin Bölgesel Güç Olmasından Rahatsız”
Kimse beni çağırmadı, müziğimle şiddeti durdurmak istedim

 

Kemal kılıçdaroğlu türk devleti seviyor mu ?

Kemal kılıçdaroğlu :parlementoda devletin sesi olacağız dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu, tarihsel olaylara meraklı bir politikacı.ama nasıl ?

Kemal Kılıçdaroğlu kimdir?

Kemal Kılıçdaroğlu, 17 Aralık 1948 tarihinde Tunceli’de dünyaya gelmiştir.
İlk ve ortaöğrenimini Erciş, Tunceli, Genç, Elazığ gibi çeşitli yerlerde tamamladı.

Eğitim ve çalışma hayatı:
1967 senesinde Elazığ Ticaret Lisesi’ni bitirdi. Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi’nden 1971’de mezun oldu.

Lisansını tamamlar tamamlamaz iş hayatı başladı. Artık ne çocukluk ne de gençliğin deli çağları kalmıştı. Mezuniyetiyle aynı sene Hesap Uzman Yardımcılığı Sınavı’na girdi ve Maliye Bakanlığı’nda çalışmaya başladı. Kısa bir süre sonra da Hesap Uzmanı oldu. Ardından bir yıl kalmak üzere Fransa’ya gitti. Bu görevi 1983’e kadar sürdürdü ve yine 1983’te Gelirler Genel Müdürlüğü’ne atandı. Önce Daire Başkanı, daha sonra da kurumun Genel Müdür Yardımcısı oldu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı:

Devlette bulunduğu önemli konumlardan sonra Kemal Kılıçdaroğlu, “DSP’nin yıldızları” arasında anılmaya başladı. 1999 Türkiye Genel Seçimleri’nde DSP’nin Genel Başkanı Bülent Ecevit tarafından milletvekili adayı olacağı belirtildi. Ancak Bülent Ecevit, Kemal Kılıçdaroğlu’nu aday göstermedi. Bir süre “Vatandaşın Vergisini Koruma Derneği”nin Genel Başkanlık görevini üstlendi. 2002 Türkiye Genel Seçimleri’nde meclise sadece iki parti girebildi; Kemal Kılıçdaroğlu da CHP’den İstanbul Milletvekili olarak meclise kendine bir koltuk buldu.

2007 Türkiye Genel Seçimleri’nde bir kez daha CHP İstanbul Milletvekili olarak meclisteydi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yaptı?

Toplantıda yerel ve genel seçimler için yol haritasının belirleneceği, belediye başkanlarına tavsiyelerde bulunup, önerilerinin alınacağı belirtildi. Toplantıda belediye başkanlarına seslenen Kılıçdaroğlu, Türkiye’de en çok huzura ihtiyaç olduğunu belirterek şunları söyledi:

”En çok huzura ihtiyaç duyuyoruz. Birlikte yaşamaya ihtiyaç duyuyoruz. Farklı görüşlere, farklı düşüncelere tahammül edilsin istiyoruz. Birlikte yaşamanın özünde yatan zaten budur. Bu millet kavgadan zaten bıktı. Biz kavga istemiyoruz. Kendi ülkemizde huzur istiyoruz.

Kendi ülkemizde huzur isterken, benim gibi düşünmeyen insanın düşüncesini açıkça ifade etmesini istiyoruz. Herkes benim gibi düşünsün, herkes benim gibi karar versin, en doğruyu ben bilir, ben yaparım, benim dışımda yapılanların tamamı yanlış diye düşünce bu topraklada olmamalı.

Bu ülkede birlikte yaşamak, huzur içinde yaşamak varken neden kavga, neden gerilim? Sabah, akşam toplumu germenin, toplumu kavga noktasına taşımasının hiçbir mantığı yok.”

“CHP Mİ BU ÜLKEYİ YÖNETİYOR?”

16 yıldır bu memleketi kimler yönetiyor? Sabah kalkıyorlar CHP, öğle zamanı CHP, akşam CHP, saat başı CHP; CHP ne yaptı size? Ülkeyi CHP yönetiyorsa eleştirin. Dolar almış başını gidiyor, sorumlusu biz isek eleştirin.

Ortadoğu bataklığına Türkiye’yi CHP soktuysa eleştirin. Yahu kendi kabahatiniz var, kabahatinizi örtmek için sabah akşam CHP. CHP bir şey yaptı: Onların yaptıkları yanlışları CHP dışında dile getiren başka parti yok. ‘Benim yanlışlarımı niye söylüyorsun, beni niye millete şikâyet ediyorsun?’ diyor. Kime şikâyet edelim peki? Millete şikâyet edeceğiz. Milletin burnundan getirdin. Esnaf alışveriş yapamaz hale geldi. Hollanda’dan büyük Konya’dayız, tahıl ambarı olan Konya’dayız değil mi? Mercimek nereden geliyor? Saman, buğday, arpa, pamuk nerden geliyor? Dışarıdan. Patlıcan dışarıdan, et, canlı hayvan o da dışarıdan geliyor.

Sebebi kim, sorumlusu kim? CHP mi? Bütün vatandaşlarıma söylüyorum: Artık düşünmemizin zamanı, şapkayı alıp, önümüze koyup düşünmemiz lazım. Bu memleketi bu hale getirdiler. Bu memleketi bu hale getirenler Ankara’da oturan beylerdir, cebini düşünen beylerdir. Bunu herkesin bilmesi lazım.”

Kemal Kılıçdaroğlu nasıl devlet hizmet edior ?

COMMENTS

WORDPRESS: 0