Dünya Kupası için Rusya’da Türkler

Dünya Kupası için Rusya’da Türkler

Türkiye, Rusya'da gerçekleştirilecek Dünya Kupası'na katılma şansını kaybetti mı? Evet maaelesef şansını kaybetti. Ama nasıl bunu oldu? 2018 FIFA D

Communal India: Past, Present and Future
Internet Vasıtasıyla Delincilik
İstanbul Yeni Havalimanı Rekoru Kırıldı

Türkiye, Rusya’da gerçekleştirilecek Dünya Kupası’na katılma şansını kaybetti mı?

Evet maaelesef şansını kaybetti.
Ama nasıl bunu oldu?

2018 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri I Grubu 9. maçında konuk ettiği İzlanda’ya 3-0 mağlup olan Türk Milli Takımı, Rusya’da gerçekleştirilecek Dünya Kupası’na katılma şansını kaybetti.

Eskişehir’de grubun en kritik maçlarından birine çıkan Ay-yıldızlılar, çok kötü bir futbol sergilediği maçta İzlanda karşısında 3-0 mağlup olarak hezimeti yaşadı. Ay yıldızlılar, Rusya biletini İzlanda’ya kaptırmış oldu.

Maça etkili başlamak isteyen A Milli Takımımız, buna karşın savunmasında da ciddi açıklar verdi. Temponun yüksek geçtiği ilk bölümün ardından golü bulan taraf 32. Gudmundsson’la İzlanda oldu.

Bu golden 7 dakika sonra Bjarnason’la bir gol daha bulan konuk ekip, devreye 2-0 önde girdi. İkinci yarıya da savunma hatalarıyla başlayan milliler, 49’da Arnason’u da durduramayınca fark üçe çıktı. Ay yıldızlı ekibimiz, Emre Mor’un oyuna girişiyle hareketlilik kazansa da, beklenen goller bir türlü gelmeyince 90 dakika İzlanda’nın 3-0’lık üstünlüğüyle sona erdi.

Rusya’ya gelen Türk vatandaşı sayısı:

Türkiye ile Rusya arasında uçak krizi ile bıçak gibi kesilen “turistik geliş gidişleri” kıpırdanmaya başlıyor. Rusya’dan gelen turist sayısı 2,3 milyonu aşarken, Türkiye’den Rusya’ya gidenlerin sayısı da yeniden artıyor. Ancak uçak krizi dönemindeki “dip” noktaya kıyasla kağıt üzerinde rekor kırılsa da, Türk vatandaşlarına vize uygulandığı sürecek “çeyrek milyonluk” 2015 rekoruna dönüşün imkansız olduğu anlaşılıyor.

Rusya’da turizm sektörüne yönelik araştırmalar yapan Turstat ajansı, 2017 yılının ilk yarısında Rusya’ya gelen turistlerle ilgili verileri mercek altına aldı. Bu dönemde Rusya’yı ziyaret eden Türk vatandaşı turistlerin sayısında geçen senenin aynı dönemine yüzde 127 artış kaydedildi.

2017’nin ilk üç aylık döneminde Türkiye’den Rusya’ya 8 bin 100 kişi gitmişti.

Rusya’ya gelen yabancı turist sayısı 2016 yılında 24,55 milyon olurken,Türk turistlerin Rusya’ya gelişi 2015’e, yarın uçak krizine öncesine kıyasla yüzde 82 düşmüştü.
24 Kasım 2015 tarihinde Rus uçağının düşürülmesi sonrası Rusya, tek taraflı olarak vize muafiyetini kaldırırken, bunun sonucu olarak en büyük turist kaybı Türkiye’den olmuştu. 2015’de Rusya’ya 239 bin Türk vatandaşı gelirken, 2016’da bu rakam 43 bine kadar indi. Şimdi yılın ilk yarısında 34 bine çıkılması, geçen yılki “dip rakamın” aşılacağını gösteriyor. Ancak vizesiz rejime dnğlmedikçe eski yüksek rakam imkansız görünyor.

Herkes dünya kupasıyla tezahürat yapıyor .

Herkes eğlence ve izlemek için geldi.dünya kupası için  ülkeleri , vatanları ve evleri bırakıp geldi sadece geldi değil coşkuyla geldiler.

Türkler Dünya Kupası’nda hangi takımı destekleyecek?
İngiliz basınından Guardian, 2018 Dünya Kupası’na katılma hakkını elde edemeyen takımların destekleyeceği ülkelerle ilgili olarak ilginç bir araştırma kaleme aldı. Buna göre Dünya Kupası’na gidememesi büyük sürpriz olan İtalya, İzlanda’yı Hollanda ise Fransa’yı destekleyecek. Türkiye’nin turnuvadaki tercihi ise oldukça sürpriz.

Guardian araştırmasında Türkiye’nin Dünya Kupası’nda desteklediği takımın Arjantin olduğunu öne sürdü.

COMMENTS

WORDPRESS: 0