Mali’de bu ne felaket yaklaşık 100 ölü var !

Mali’de bu ne felaket yaklaşık 100 ölü var !

Afrika ülkesi Mali'de Dogon etnik grubunun yaşadığı bir köye yapılan silahlı saldırıda yaklaşık 100 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi. Paris

Her Gün Yürürseniz Vücudunuza Olan 10 Şey
Trump, Suriye’den çekilme için hiçbir zaman çizelgesi vermiyor, Kürtleri korumak istiyor
Şehit Ve Gazilerimizin Çocuklarını Fenerbahçe Asla Unutmaz

Afrika ülkesi Mali’de Dogon etnik grubunun yaşadığı bir köye yapılan silahlı saldırıda yaklaşık 100 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

mali haritası

Paris merkezli haber kanalı France 24’ündan aktardığı aa haber a göre  Mali Savunma Bakanlığı kaynaklarına dayandırdığı habere göre, Mali’de merkez bölgesindeki Dogon etnik grubu mensuplarının yaşadığı bir köye yapılan silahlı saldırıda en az 100 kişi öldü.

yetkili ne dedi :

Köyün bulunduğu Koundou bölgesindeki bir yerel yetkili  yaptığı açıklamada “Şu anda yaklaşık 100 ölü sivil var. Cesetleri yakılmış. Başka ceset olup olmadığını araştırıyoruz” dedi.

Yıldırım-İmamoğlu ortak yayını 16 Haziran’da

bu olay hükümetin zayıflığından yüzünden mi ?

İki etnik grup arasındaki çatışmalar, ülkenin kuzeyinde İslamcı isyanın başladığı 2012’den bu yana arttı. ve hükümet bunu kontrol edemedi .

Dogon halkı, yüzyıllardan bu yana Mali’nin orta kesimlerinde, çoğunlukla yerleşik çiftçiler olarak geleneksel yaşamlarını sürdürüyor. Yarı göçebe Fulaniler ise Batı Afrika’da uzun mesafeler kat ederek yaşıyor.

kaynak : aa haber

COMMENTS

WORDPRESS: 0