Milletin Zaferi-15 Temmuz Hainlerin Cezasını Bulundu

Milletin Zaferi-15 Temmuz Hainlerin Cezasını Bulundu

Türkiye, tarihinin en kanlı darbe girişimini yaşadı.    15 Temmuz 2016’da Türkiye, tarihinin en kanlı darbe girişimini yaşadı. Kişiliklerini ve ahla

İstanbul’da tutuklu Suriyeli kadınlarla ilgili uluslararası konferans
Dolar Düştüğüne Rağmen Elektrik faturasında indirim Olur Mu?
Uyuşturucu Operasyonu

Türkiye, tarihinin en kanlı darbe girişimini yaşadı.

   15 Temmuz 2016’da Türkiye, tarihinin en kanlı darbe girişimini yaşadı. Kişiliklerini ve ahlaki kodlarını yitirmiş, takiyeyi karakter haline getirmiş, kirli emellerine ulaşmak için devleti dahi yıkmayı göze alan Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensupları 15 Temmuz gecesi darbe girişiminde bulundular.  

   Bu darbe girişimi istiklali için savaşmanın kıymetini bilen millet tarafından püskürtüldü.

   APEK Başkanı Sebahattin Karasakal 15 Temmuz hain darbe girişiminin savuşturulup destan yazılışının yıl dönümünde yazılı bir açıklama yaptı.  

    Başkan Karasakal açıklamasında Türk Milletinin namusuna, şerefine, özgürlüğüne olan düşkünlüğüne vurgu yaparak “Mesele vatansa gerisi teferruat diyen bir milleti esarete sürüklemenin, onuruyla oynanmanın mümkün olmadığını dünya gördü.

    Ne ekonomik oyunlar ne de tank ve top ile millete hükmedilemeyeceği 15 Temmuz’da tarihe bir kez daha not düşüldü” dedi

En uzun gecesinde eşine az rastlanır bir biçimde millet:


    Türkiye tarihinin en uzun gecesinde eşine az rastlanır bir biçimde millet, iradesine ve demokrasisine sahip çıktı. 15 Temmuz gecesi sergilenen bu yüce sivil duruş, daha sonraki günlerde de devam ettirildi. Yeni bir kalkışma ihtimaline karşı millet, iradesine ipotek koymak isteyen şer odaklarının yeni oyunlarına karşı teyakkuz halinde “demokrasi nöbetleri” tuttu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ifadesiyle “15 Temmuz yeni Türkiye’nin cemresi”dir.


    Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ifadesiyle “15 Temmuz yeni Türkiye’nin cemresi”dir. 15 Temmuz gecesi ve sonrasında yaşananların toplumsal hafızadaki izlerine bakmak ve o gecenin siyasi ve de sosyolojik analizini yapmak sürecin doğru değerlendirilmesi açısından oldukça önemlidir.

 

       Bu niyetle ortaya çıkmış olan Milletin Zaferi: 15 Temmuz içerdiği makaleler ve arşivlik fotoğraflarla o geceyi ve sonrasında yaşananları anlamlandırma konusunda okuyucuya kapsamlı bir analiz sunuyor.

Darbecilere en büyük cevabı:

    Darbecilere en büyük cevabı milletin verdiğini ifade eden Başkan Karasakal “Milletimiz darbeye karşı durarak Türkiye Cumhuriyeti devletini Milletin iradesi dışında hiçbir güç yönetemeyeceğini açıkça ilan etmiştir. Samanlarını yakıp uçaklara engel olan, atletiyle tankı durduran bu aziz milletin içinde ki iman ve inançtır.

 

     Bu, dünyaya örnek olacak bir tavırdır. Demokrasimizin, hiçbir kaba kuvvete teslim olmayacak kadar güçlü olduğunu herkese gösterdik. Elbette bunun için büyük bedel ödedik. Darbe girişimine karşı verdiğimiz bu mücadelede, 250 vatandaşımız şehit oldu. Dünyada çok az millet bu bedeli ödeyebilir.

    Siyasi görüşü fark etmeksizin Türkiye’nin geleceğine sahip çıkan 15 Temmuz ruhu demokrasinin sigortasıdır”


   APEK Başkanı Karasakal 15 Temmuz gecesi yaşananların bir daha yaşanmaması için o karanlık gecenin gelecek nesillere aktarılması gerektiğini belirterek “Ülkemizden, ülkemizin gelecekte dünyada söz sahibi olacağından eminiz.

   Büyük ve güçlü Türkiye için çalışmaya devam edeceğiz. Vatanımızın bölünmez bütünlüğü, bayrağımızın gururla gökyüzünde dalgalanması ve minarelerden ezanların susmaması için şahadet şerbeti içen yiğitlerimizi rahmetle anarken gazilerimizi ve aziz milletimizin önünde saygıyla eğiliyoruz”

Hainler cezasını elbette blunacaklar dünyada ya ahirette.

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0