Daha İyi Olacağız

Daha İyi Olacağız

Dört koldan teknik direktör arayan Fenerbahçe, tercihini büyük ölçüde belirledi. Eğer bir son dakika sürprizi olmazsa yeni sezonda Sarı-Lacivertliler

‘Cocu, Galatasaray derbisi öncesi kimden yardım almalı?’
Kadınlar neden yalan söyler?
Ekrem İmamoğlu : 23 Haziran’da emaneti geri almaya geliyoruz

Dört koldan teknik direktör arayan Fenerbahçe, tercihini büyük ölçüde belirledi. Eğer bir son dakika sürprizi olmazsa yeni sezonda Sarı-Lacivertliler’in kulübesinde Phillip Cocu olacak.

  PSV’yi Hollanda’da son 4 sezonda 3 kez şampiyonluğa ulaştıran 47 yaşındaki teknik adamın hafta başında İstanbul’da olması ve resmi imzayı atması bekleniyor.

Fenerbahçe adamları akıldaydı.

  Wenger, Buvac, Van Gaal gibi isimler öne çıksa da Fenerbahçe’nin sportif direktörü Comolli ve Başkan Ali Koç’un aklında gizli tuttuğu isimler hep vardı.

  O isimlerden biri de Cocu’ydu. Başarılı teknik adamın menaceri Rob Jansen İstanbul’a davet edildi ve görüşmeler yapıldı. Bu temaslar son derece olumlu geçti ve prensipte anlaşmaya varıldı.

“Cocu’nun oyunculara katkısı büyük mü?

  Sayın Cocu’nun en dikkat çeken tarafı tabii ki son 4 sezonda 3 kez şampiyon olmasıdır. Burada PSV’nin Hollanda’daki en güçlü takım olmadığı da ortada… Yeni başarılara yelken açma arzusu da bizim isteklerimiz doğultusundaydı.

   Bununla beraber istatistiklere baktığımız zaman, hocamızın oynattığı oyuncuların bireysel performanslarına da büyük katkı sağladığını görüyoruz.

“Transfer için uçuyoruz ve durmak yok”

   Transfer konusunun adresi ben değilim. Burada adres Damien’dır. Hem nazar değmesin diye hem de iş bozulmasın diye transferi açıklamayı doğru bulmuyorum. Oyuncular konusunda çok sıkı bir çalışma yaptık.

   Duyurmaya yakın olduğumuz oyuncular da olabilir ama daha sıkı pazarlık yapmamız gereken oyuncular da olabilir. Tüm kadronun Şampiyonlar Ligi için hazır olması için çalışacağımızı zaten söylemiştik. Ancak diğer bazı etkenlerin de olduğunu söyledik. Finansal Fair Play de bunlardan biri… Kiralık oyuncu tercihimizin daha ön planda olacak.

“Daha iyi olacağız!”

  İstanbulspor ile oynanan ve 1-1 sonuçlanan maçın ardından İsviçre kampına gelen Fenerbahçe, yoğun tempoda çalışmasına rağmen istediğini alamadı. Lozan maçının 2 devresinde de farklı 11 ile sahada yer alan Fenerbahçe’de teknik direktör Cocu, ihtiyaç duyulan bölgeleri bildiklerini ve bu konuda çalışma yaptıklarını kaydetti.  

   Genel tablonun ilerleyen zamanlarda daha iyi olacağına inanan Hollandalı çalıştırıcı her geçen gün takıma takviye yapmak için sportif direktör Damien Comolli ile çalışmalarını sürdürüyor.

Cocu babamız fenerbahçe evimiz.

COMMENTS

WORDPRESS: 0