Muğla’daki orman yangını için İki köy boşaltıldı

Muğla’daki orman yangını için İki köy boşaltıldı

Muğla'nın Dalaman ilçesinde öğleden sonra çıkan Muğla'daki orman yangını 250 hektarlık alanda devam ediyor. Çevre illerden de destek istenen yangının

Yunan savaş gemisi boğazlardan geçti!
Aljazaria kanalından bir hata , Türkiye’deki Körfez turizmini etkiliyor
Sivaslılar sosyal medyayı salladı

Muğla’nın Dalaman ilçesinde öğleden sonra çıkan Muğla’daki orman yangını 250 hektarlık alanda devam ediyor. Çevre illerden de destek istenen yangının yerleşim alanlarını tehdit etmesi üzerine iki köy boşaltıldı.

Muğla’daki orman yangını 20 helikopter ve 77 arazöz

Karacaağaç Mahalle Mezarlığı’na yakın ormanlık alanda öğleden sonra henüz belirlenemeyen nedenle çıkan yangına 20’ye yakın helikopterle havadan, 77 arazöz ve 426 yangın söndürme işçisiyle karadan müdahale edildi. Yangına müdahale için çevre ilçelerin yanı sıra Ankara, Eskişehir, Balıkesir, Bursa, Konya, Kütahya, Antalya, İzmir, Denizli ve Aydın’dan ekipler bölgeye yönlendirildi.

 

AA muhabirine yaptığı açıklamaya göre Yangın bölgesinde oluşturulan kriz merkezinde çalışmaları yöneten Muğla Valisi Esengül Civelek, Dalaman ilçesinde öğle saatlerinde başlayan yangına hava kararıncaya kadar 20’ye yakın helikopterle müdahale edildiğini söyledi.

yangınla ilgili açıklamasa

Havanın kararmasıyla birlikte yakın il ve ilçelerden gelen arazöz ve orman yangın söndürme işçilerinin karadan müdahaleyi aralıksız sürdürdüklerini belirten Civelek“Orman Genel Müdürlüğü personeli ve tüm kurumların katılımıyla bölgede bir kriz merkezi oluşturduk ve yangın mahalinde çalışmaları yönetiyoruz. Bölgede rüzgar etkili oluyor. Bu nedenle ekipler söndürme çalışmalarında güçlük çekiyor.” açıkladı.

ABD’nin S-400 tehdidine Dışişleri Bakanlığı nasıl yanıtladı

Muğla’daki orman yangını için iki köy Bışaltıldı

Muğla’nın Dalaman ilçesi Karacaağaç Mahallesi’nde başlayan yangın komşu Kayadibi ve Taşlıca mahallelerine de sıçradı. Alevler, Kayadibi Mahallesi sınırları içerisindeki 2 eve zarar verdi. Jandarma ve Dalaman Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan anonslar ile alevlerin tehdit ettiği Kayadibi ve Taşlıca mahallelerindeki evler boşaltıldı.

Köylüler, taşıyabildikleri eşyalarını traktörlerine ve kamyonetlerine yükleyerek uzaklaştırdı. Bazı köylüler de ahır ve ağıllarındaki hayvanlarını daha güvenli bir bölgeye götürdü.

yangın sırasında yükselen dumanlar, gökyüzünü kapladı. Dumanlar yaklaşık 60 kilometre mesafedeki Fethiye’den de görüldü.

kaynak :AA

COMMENTS

WORDPRESS: 0