Çavuşoğlu ‘ndan Kıbrıs ve Doğu Akdeniz açıklaması

Çavuşoğlu ‘ndan Kıbrıs ve Doğu Akdeniz açıklaması

Dışişleri Bakanı mevlüt Çavuşoğlu , Kıbrıs ve Doğu Akdeniz'deki gelişmelerle ilgili olarak, "AB’nin bize yönelik attığı adımın faydası olmaz, ters tep

How to Buy Essay Online
Online Casinos – The Reasons You Should Join
Dünyadaki İlginç Kutlamalar

Dışişleri Bakanı mevlüt Çavuşoğlu , Kıbrıs ve Doğu Akdeniz’deki gelişmelerle ilgili olarak, “AB’nin bize yönelik attığı adımın faydası olmaz, ters teper.” dedi.

sondaj çalışmalarını

Açıklaması bu şekilde Çavuşoğlu başladı :

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Doğu Akdeniz’deki sondaj geriliminin hakkında , “Ruhsat verilen yerlerde çalışmamızı yoğunlaştırıyoruz. Garantör ülkeler dışında açıklamalar yersizdir. Kıta sahanlığında ne yapmak istediğine Türkiye karar verir. Herkes saygı duymalı.” açıkladı .

Dışişleri Bakanı,  meselede adımlarını her zaman uluslararası hukuka uygun şekilde attıklarına vurgu yaparak sözünü şöyle geldi :

“Türkiye, kıta sahanlığında sondaj çalışmalarını bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da sürdürecektir. Daha önce Barbaros Hayrettin Paşa ile sismik araştırmalar yapıyorduk. Şimdi Fatih gemimizden sonra Yavuz gemimiz de bölgeye gitti ve bu bölgede sondaj çalışmaları yapacak.”dedi

ABD’nin S-400 tehdidine Dışişleri Bakanlığı nasıl yanıtladı

Ya zenginlikler hakça paylaşılır …….

Bakan , Kıbrıs ve Doğu Akdeniz konusunda “Garantör ülkeler dışındaki ülkelerin açıklamalarını tamamen yersiz buluyoruz.” belirti .

Ya zenginlikler hakça paylaşılır, ortak çözüm bulunur ya da Türkiye olarak Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin (KKTC) haklarını savunmaya devam edeceğiz.” diyen Çavuşoğlu, “Avrupa Birliği’nin (AB) bize yönelik attığı adımın faydası olmaz, ters teper.” konuştu.

kaynak : ahaber

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0