Samsung’un savaşıp kazanabilir

Samsung’un savaşıp kazanabilir

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, SDC 2018 kapsamında Infinity Flex ekranlı ilk katlanabilir akıllı telefon modelini gösterdi . Etkinlikte

Dolar Merdiveni Tırmanıp Geri Dönmek İstemez
Süleyman Turan evinde ölü olarak bulundu
Türk Şiirinin Önemli İsimlerinden Can Yücel

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, SDC 2018 kapsamında Infinity Flex ekranlı ilk katlanabilir akıllı telefon modelini gösterdi .

Etkinlikte gösterilen telefon halen prototip aşamasında. Ana tasarımı gizlenen ve şu an çok kaba görünen model, genel olarak kişilere cepte taşınacak 7,3 inç bir tablet sunuyor.

Beklenenden farklı olarak ortadan ikiye katlanan bir tasarım kullanılan model, burada Infinity Flex adı verilen ekran üzerine kuruluyor. Bu ekran birçok yeni teknoloji ile gerçek katlanabilir akıllı telefon modellerinin başlangıcını yapıyor.

Log’da yer alan habere göre ayrıca modelin dışında anlık bildirimler için tasarlanan bir ekran daha yer alıyor. Binlerce katlanmaya dayanan Infinity Flex ekran, bu yapıya özel bir arayüz yapısıyla geliyor.

Buna ek olarak Google’ın Android işletim sistemi de artık katlanabilir cihazlara aktif olarak destek veriyor. Bu destek sayesinde uygulama geliştiriciler şimdiden Samsung’un katlanabilir modeli gibi telefonlara özel uygulamalar geliştirebiliyor.

Samsung’un henüz tanıtılmayan, geçen hafta TENAA tarafından sertifikalandırılan kapaklı telefonundan görüntüler ortaya çıktı. SM-W2016’nın cam ve metalden oluşan gövdesi ve teknik özellikleriyle Galaxy S6’nın kapaklı bir sürümü olduğu anlaşılıyor.,

Cihazda iki adet 1280×720 piksel çözünürlüğe ve 3,9 inç büyüklüğe sahip Super AMOLED ekran yer alıyor. Cihazda ayrıca T9 klavye bulunmakta ve önünde 5 megapiksel arka tarafında da 16 megapiksel kamera var.

Gücünü 8 çekirdekli 64 bit Exynos 7420 işlemciden alacak olan telefon 3 GB ram ve 64 GB dahili depolama alanıyla gelecek. Cihazın ne zaman piyasa sürüleceği ve fiyatı için şu ana kadar bir açıklama yapılmadı.

Teknoloji devi Samsung’un yeni telefonu Samsung Galaxy S8’in ilk görüntüleri sızdırıldı. Galaxy S8 ne kadar? Samsung Galaxy S8 ne zaman çıkacak?Samsung son bombası Galaxy S8’in her gün yeni bir görüntüsü internete sızdırılıyor. Samsung az bir süre sonra duyurusunu yapacağı mükemmel telefonu Galaxy S8’i herkes merakla bekliyor.

Tasarımı kesinleşen telefon ile ilgili her geçen gün yeni görüntüler ortaya çıkıyor. Bu model akıllı telefon dünyasının en çok merak edilenleri arasında ilk sırada yerini aldı. Samsung, Galaxy Note 7’de yaşadığı büyük hüsranı bu son model ile telafi etmek istiyor.