Pakistan ile Katar ve Türkiye ilişkileri nereden nereye ?

Pakistan ile Katar ve Türkiye ilişkileri nereden nereye ?

birkaç gün önce Katar, Pakistan'a 3 milyar dolarlık yatırım taahhüdünde bulundu.ama neden ? katar pakistantan ne bekliyor ? pakistan Suudi Arabis

Binali Yıldırım İBB başkanı olmazsa görevi ne olacak ?
18 yıl sonra AKPden istifa eden Ali Babacan parti kuracak
Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi seçilen Başkan kimdir ?

birkaç gün önce Katar, Pakistan’a 3 milyar dolarlık yatırım taahhüdünde bulundu.ama neden ? katar pakistantan ne bekliyor ?

pakistan Suudi Arabistan i terk edecek mi ?

İslam İşbirliği Teşkilatının 14. Zirvesi için Mekke-i Mükerreme’de bulunan Pakistan Başbakanı İmran Han, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman ile görüştü .

Pakistan Başbakanı İmran Han, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, iki ülke arasındaki karşılıklı çıkar ve ikili ilişkiler, ekonomik ve ticari konusunu görüştü. İki lider, Muhamed bin Selman’ın geçen şubat ayında Pakistan’a yaptığı ziyaret sırasında alının kararların uygulanmasının hızlandırılmasına karar verdi.

İmran Han, Suudi Arabistan’ın Pakistan’da ödemesinin ertelendiği bir petrol tesisi kurmasından dolayı da Suudi Arabistan’a teşekkür etti.

Sonunda Başkan Yeni askerlik sistemi onayladı!

Katar, Pakistan’a 3 milyar dolarlık yatırım taahhüdünde bulundu.

Katar resmi haber ajansı QNA’ya açıklamada bulunan Dışişleri Bakanı Şeyh Muhammed bin Abdurrahman , Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad Al Sani’nin Pakistan ziyareti sonrası iki ülke ilişkilerinin derinliğine vurgu yapmak için yatırım talimatı verdiğini söyledi.

Yapılacak yatırımların 3 milyar dolar değerinde olduğunu açıklayan Al Sani, bu son taahhütle Katar-Pakistan ekonomi hacminin 9 milyar dolara ulaşacağını aktardı.

Zor ekonomik koşullar altında bulunan ve cari açığını düşürmeye çalışan Pakistan, geçen ay Uluslararası Para Fonu (IMF) ile 6 milyar dolarlık kurtarma paketi anlaşması yapmışt .

katar neden Pakistan’a 3 milyar dolar veriyor ?

Yemen, Sudan, Libya ve Mısır’daki son olaylar nedeniyle, Katar ve Türkiye Orta Doğu’da çok fazla çıkarları kaybetti. Katar ve Türkiye’nin düşmanları alan Birleşik Arap Emirlikleri  (BAE ) ve Suudi Arabistan  o ülkelerde (Yemen, Sudan, Libya ve Mısır ) güç ve nüfuz için ele geçirdiler, bu yüzden Katar, Zor ekonomik koşullar altında bulunan ve cari açığını düşürmeye çalışan ve geçen ay Uluslararası Para Fonu (IMF) ile 6 milyar dolarlık kurtarma paketi anlaşması yapan pakistani kullanıp ve Pakistan’a 3 milyar dolar verdi . Hiç kimse Karar vaatlrti gerçek olup olmadığını bilmiyor.

kaynak : düny bülteni 

COMMENTS

WORDPRESS: 0