Pakistan ve Hindistan arasındaki askeri tırmanma olaylarının sırası

Pakistan ve Hindistan arasındaki askeri tırmanma olaylarının sırası

Nükleer silahlı komşuları Pakistan ve Hindistan arasındaki gerginlik, Çarşamba sabahı, Pakistan beyan savaşçı Hendetin hava sahasını nüfuz ve iki pilo

İzmir’de yangın çıktı
29 Temmuz Dünya Güzellik Günü
Sudan sosyal medya erişimini kısıtlıyor, çünkü en büyük muhalefet bloğu Al Bashir’in gitmesini istiyor

Nükleer silahlı komşuları Pakistan ve Hindistan arasındaki gerginlik, Çarşamba sabahı, Pakistan beyan savaşçı Hendetin hava sahasını nüfuz ve iki pilotu, aşağıdaki olaylar dizisini ele düştü sonra:

– Rusya Dışişleri Bakanı, Hintli mevkidaşı Sushma Swaraj’ın Hindistan ile Pakistan arasındaki gerginliği sakinleştirmesini umuyor.

– BAE ve Suudi sivil havacılığı durum nedeniyle Pakistan’a olan tüm uçuşları durdurdu- Pakistan Başbakanı, Hindistan’ı Pakistan’ın Hindistan uçaklarını düşürmesinden sonra diyalog ve akıl tahkimi için Hindistan’a çağırdı- Türkiye Dışişleri Bakanı: Krizin Hindistan’la tırmanışını tartışmak için Pakistan Dışişleri Bakanı ile üç telefon görüşmesi yaptım ve Hindistan tarafından bir temas almadık

– Indian Foreign: Pakistanlı bir savaşçıyı düşürdük ve Pakistan’ın düşürdüğü bir savaşçıyı kaybettik

– Kremlin: Hindistan ile Pakistan arasındaki yükseliş konusunda endişeliyiz ve partileri kısıtlama yapmaya çağırıyoruz.


– Afganistan, bir sonraki bildirime kadar Pakistan hava sahası üzerinden uçuşların askıya alındığını duyurdu ve bu konuda Pakistanlı bir bildirim aldığını bildirdi

– ABD, Hindistan ve Pakistan’ı kısıtlama ve teşvik etmekten kaçınmaya çağırıyor.

– Pakistan ordusu sözcüsü: Krizi Hindistan’la arttırmak istemiyoruz ve bölgeyi savaşa götürmek istemiyoruz.

– Rusya Dışişleri Bakanlığı: Moskova, Hindistan ve Pakistan arasındaki hava saldırılarının değişmesinden endişe duyuyor ve durumu sakinleştirmeyi umuyor.

– Pakistan Savunma Bakanlığı, iki Hint savaşçısını düşürdüğünü ve Keşmir’in Pakistan bölümündeki pilotların yakalandığını doğruladı.

– Pakistan Savunma Bakanlığı sözcüsü, iki Hint uçağının düştüğünü ve bir pilotun ele geçirildiğini açıkladı.

– Pakistan polisi iki Hintli savaşçının öldürüldüğünü, iki pilotun ve bir sivilin öldürüldüğünü söyledi.

– Hindistan Savunma Bakanlığı, Pakistan’ın bir Hint uçağını hedeflediğine dair duyurusu hakkında hiçbir bilgisi olmadığını doğruladı.

– Pakistan Savunma Bakanlığı, Pakistan hava kuvvetlerinin Hindistan hava savaşlarına giren Hindistan savaşçılarına müdahale ettiğini açıkladı.

COMMENTS

WORDPRESS: 0