Petrol küresel ekonomik yavaşlamayla düşüyor, ancak OPEC liderliğindeki kesintiler destek sağlıyor

Petrol küresel ekonomik yavaşlamayla düşüyor, ancak OPEC liderliğindeki kesintiler destek sağlıyor

OPEC liderliğindeki arz kesintileri Brent ham petrolünün varil başına 60 $ 'ın üzerine çıkmasına yardım etmesine rağmen, petrol fiyatları Çarşamba gün

Communal India: Past, Present and Future
Mevlid Kandili islam Dininde Var Mı?Beygemberimiz ya Sahabiler Yaptı Mı?Yoksa Bid’at Mıdır?
İsrail’den Gazze’ye iki hava saldırısı.

OPEC liderliğindeki arz kesintileri Brent ham petrolünün varil başına 60 $ ‘ın üzerine çıkmasına yardım etmesine rağmen, petrol fiyatları Çarşamba günü küresel ekonomik yavaşlama işaretlerinin artmasıyla birlikte düştü.

Uluslararası Brent tipi ham petrol vadeli işlemlerinde LCOc1, son kapanışından 11 sent veya% 0.2 düşüşle 0403 GMT seviyesinde varil başına 60.53 $ seviyesindeydi.

ABD West Texas Intermediate (WTI) ham vadeli CLc1, varil başına 52 sentle 11 sent veya yüzde 0.2 düşüş gösterdi.

Fiyatlar, küresel ekonomik yavaşlamanın belirtileri olarak belirlendi.

Bir ticaret bakanlığı yetkilisi olan Çin, Asya’nın en büyük ekonomisi olan bu yılın yükselen ticari belirsizliklerle karşı karşıya kaldığını ve hükümetin bu haftanın başlarında yaptığı açıklamada, Aralık ayından itibaren hem ihracat hem de ithalat ile ilgili olarak Aralık ayının ticari verilerinin zayıf olduğunu bildirdi.

 

Japonya’da çekirdek makine siparişleri kasım ayında keskin bir şekilde yavaşladı ve kurumsal sermaye harcamalarının, ABD-Çin ticaret savaşının küresel ekonomiye sıçramasına neden olarak ivme kaybedebileceğini belirtti.

Ticarette yaşanan sıkıntılara ek olarak, ABD ekonomisi kısmi bir hükümet kapanmasından beklenenden daha büyük bir darbe alıyor, Beyaz Saray tahminlerine göre, müteahhitlerin ve Sahil Güvenlik görevlilerinin bile parasız gittiği ve çıkmazı sona erdirmek için görüşmelerin durduğu görünüyor.

Küresel ekonomi hakkındaki görünüm, Salı günü İngiliz milletvekillerinin Başbakan Theresa May’ın Avrupa Birliği’nden ayrılma anlaşmasını ezici bir biçimde reddetmesiyle daha da koyulaştı.

Petrol fiyatları, üretici grubu Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve OPEC dışı ana Rusya üreticisi Rusya tarafından geçen yılın sonlarında başlayan tedarik kesintilerinden destek alıyor.

Bununla birlikte, geçtiğimiz yılın başında günde 11.7 milyon varil rekor seviyeye ulaşan ABD ham petrol üretimi C-OUT-T-EIA, OPEC liderliğindeki çabaları baltalama tehdidinde bulundu.

ABD Enerji Bilgi İdaresi Salı günü yapılan ilk 2020 tahminde, ABD ham petrol üretiminin bu yıl günde 12 milyon varil (bpd) rekor seviyeye yükselmesi ve önümüzdeki yıl yaklaşık 13 milyon bpd seviyesine yükselmesi bekleniyor.

Arz ve talep etrafında çok fazla belirsizlik olması nedeniyle, petrol piyasaları için görünüm belirsizdir.

Reuters’in 8 – 11 Ocak tarihleri ​​arasında gerçekleştirdiği büyük enerji uzmanı anketine göre, 2019’daki Brent fiyatlarının 2019’daki varil başına ortalama 65 $, 2016’da ve 2017’deki anketlerden değişmemiş olması bekleniyor. 2018.

İsviçreli banka Julius Baer’in emtia araştırması başkanı Norbert Ruecker, “Temel hususlar net bir fiyat yönü sunmuyor” dedi.

“Petrol piyasası yeterince tedarik olmaya devam ediyor ve fiyatlar değişmeyecek şekilde ayarlanacak” dedi. “Yumuşatma talebi çok yüksek fiyatları kısa ömürlü kılıyor … Benzer şekilde, (arz) kesintileri ve düşük shale üretimi düşük fiyatları çok kısa ömürlü kılıyor” ded

COMMENTS

WORDPRESS: 0