Polis kaynakları: Yeni kanıtlar Jussie Smollett’in düzenlediği saldırının yapıldığını gösteriyor

Polis kaynakları: Yeni kanıtlar Jussie Smollett’in düzenlediği saldırının yapıldığını gösteriyor

Soruşturma bilgisine sahip iki kolluk kaynağı CNN’e Chicago Polisinin aktör Jussie Smollett’in geçen ay geç saatlerde bildirdiği bir saldırıyı organiz

الحريري: أطلب مهلة 72 ساعة لتقديم حل يرضي الشارع
Turkish army chief meets Pakistani counterpart
Sri Lankan president secures $400M credit from India

Soruşturma bilgisine sahip iki kolluk kaynağı CNN’e Chicago Polisinin aktör Jussie Smollett’in geçen ay geç saatlerde bildirdiği bir saldırıyı organize etmek için iki adam verdiğini düşündüğünü söyledi.

Avukatlarından yapılan açıklamaya göre, Smollett saldırısında rol oynadığını inkar ediyor.

Kardeş olan erkekler Çarşamba günü tutuklandı, ancak Chicago polisinin “yeni kanıtlar” keşfini aktarmasından sonra Cuma günü suçlamadan serbest bırakıldı.

Kaynaklar, CNN ‘ye iki adamın şu anda tamamen yasa uygulayıcılarla işbirliği yaptığını söyledi.

Smollett yetkililere 29 Ocak başında “ırksal ve homofobik hakaretler çağıran” iki adam tarafından saldırıya uğradığını söyledi.

“Bir saldırganın boynuna bir ip taktığını ve üzerine bilinmeyen bir kimyasal madde döktüğünü söyledi.”

Kaynaklar, CNN ‘e, iki kardeşin, Smollett’ in boynunda bulunan ipi Chicago ‘da bir hırdavatçıda bulduğunu gösteren kayıtlar olduğunu söyledi.

Smollett’in avukatları, Todd S. Pugh ve Victor PHenderson, CNN Cumartesi gecesine Smollett’in bu son gelişmelerden öfkeli olduğunu söyleyen bir bildiri yayınladı.

“Polis soruşturmasıyla işbirliği yapan nefret suçu kurbanı olarak Jussie Smollett, faillerin tanıdığı bireyler olduğu son raporlarıyla kızdırdı ve mahvetti, deyim okundu.Şimdi, Jussie’nin kendi saldırısında rol oynadığı iddia edilen faillere atfedilen iddialarla daha da mağdur oldu.Hiçbir şey gerçekten uzak değildir ve başka türlü iddia eden herkes yalan söylüyor. ”

Smollett’in avukatları, soruşturma hakkında Chicago polisinden daha fazla güncelleme beklediklerini ve yetkililerle işbirliğine devam edeceklerini söyledi.

 

“Şu anda, Jussie ve avukatları soruşturmanın içindeki ‘isimsiz’ kaynaklara cevap verme eğiliminde değiller Ancak resmi kanallardan tartışmalara devam edecek “ifadesi okundu.

Smollett eşcinsel olarak tanımlamaktadır ve 2015’ten beri Jamal’ın eşcinsel karakterini Fox TV dizisi “Empire” da oynamaktadır.

Ne oldu…..

Chicago Polis sözcüsü Anthony Guglielmi’ye göre, oyuncu dedektiflere Chicago’daki bir Loews otelinin alt girişine yakın iki adam tarafından saldırıya uğradığını söyledi.Polise, iki kişinin kendisine saldırırken “‘İmparatorluk’ fa ‘t” ve “‘ İmparatorluk ‘n’ er” “diye bağırdığı söylendi.

Yetkililerle ek bir röportajda,Smollett basında çıkan haberlerde, saldırganlardan birinin de bağırdığını bildirdi Bu, MAGA ülkesi, “Başkan Donald Trump’ın” Yine Amerika’yı Büyük Yap “kampanya sloganına bir gönderme.

Olaydan bir gün sonra, polis kaldırımda yürüyen iki kontrast kişiyi gösteren güvenlik görüntülerini yayınladı ve polis sorgulamak istediklerini söyledi.

İki adam Çarşamba günü tutuklandı.Cuma günü polis, erkeklerin “potansiyel şüpheli” olarak görüldüğünü söyledi

Ancak Cuma gecesi serbest bırakıldılar.Guglielmi, “bugünkü soruşturmalar sonucunda yeni kanıtlar nedeniyle” dedi.

“Ve dedektiflerin tamamlanması gereken ek soruşturma çalışmaları var” dedi.

Adamlardan biri “İmparatorlukta” ortaya çıktı.Guglielmi dedi  Bir polis kaynağı CNN ‘ye, erkeklerin Smollett ile daha önce bir bağlantısı olduğunu ancak ek bilgi sağlamadığını da söyledi.

Smollett inanılmamayla ilgili hayal kırıklığını dile getirdi …….

İddia edilen saldırının ardından Smollett’in meslektaşları ve hayranları şok ve üzüntüyle ifade ederek etrafına yürüdüler.

“Hangi cinsel yönelimde olduğumuza bakmaksızın birbirimizi sevmek zorundayız, çünkü birleşik bir cephede birleştiğimizi gösteriyor.”Lee Daniels,” İmparatorluğun Yaratıcısı “29 Ocak’ta Instagram sayfasına gönderilen bir videoda söyledi.Ve hiçbir ırkçı f *** içeri giremez ve size yaptıklarını yapamaz. Kafanı dik tut, Jussie. Seninleyim.”

Smollett, ABC’nin Perşembe günü yayınlanan “Günaydın Amerika” ile yaptığı röportajda söylediğine dair ilk ve ayrıntılı açıklamasını yaptı.

Görüşme sırasında inanılmadığı için hayal kırıklığını dile getirdi

“Müslüman veya Meksikalı ya da siyahi bir insan olduğunu söyleseydim sanki şüphelilerin bana daha fazla destek vereceğini hissediyorum.

“Smollett dedi.” Bu da şu anda ülke olarak bulunduğumuz yer hakkında çok şey söylüyor. ”

Smollett, saldırganlardan birinin yüzünü yumruklamadan önce “burası MAGA ülkesi” diye bağırdığını belirtti. Ancak, polislere saldırganların “Amerika’yı Yeniden Büyük Yap” şapkaları taktığını söyleyen raporları reddetti.

ABC’den Robin Roberts’a “Bunu asla söylemedim” dedi.”Böyle bir şey eklememe gerek yoktu.Bana f **** t dediler, bana n **** r dediler.Onu kesmenin yolu yok. Bazı ırkçı pazarların kirazları için MAGA şapkasına ihtiyacım yok. ”

 

 

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0