Terim Artık Fedası Yok

Galatasaray’ın üstünde kara bulutlar dolanıyor. Fenerbahçe derbisi ile başlayan olaylarda Fatih Terim’e yönelik eleştiriler yoğunluk kazanmış durumda.

Göç Etmenin Yılları
Madem Papaz Brunson Suçsuz Devlet Bu yöntemlerle Daha Kaç Masum İnsanı İçeride Tutuyor!!!
Japon gazeteci Jumpei Yasuda,Türkiye El Kaide’den Kurtardı

Galatasaray’ın üstünde kara bulutlar dolanıyor. Fenerbahçe derbisi ile başlayan olaylarda Fatih Terim’e yönelik eleştiriler yoğunluk kazanmış durumda.

Hakemleri hedef alan Terim’e spor yazarlarından da tepkiler var.

Milliyet yazarı Atilla Gökçe, “Doğrusu, geç kalmış bir yazı bu” diyerek “Hiç eğip bükmeden Terim’e sesleniyorum: Hocam, özeleştiriyi bilmiyorsun. Biliyorsan da yapmıyorsun” diyor.

Terim’in hayatını futbola adadığını, “İmparator” unvanını da hak ettiğini ve itirazının olmadığının altını çizen Gökçe, “Statükoya baş kaldırdın… Derken, kendin de statüko oldun hocam” görüşünü savunuyor.

Gökçe’ye göre Terim, bu nedenle bir tür iktidar kaybı anlamına gelebilecek olaylardan rahatsız oluyor ve öfkesi artıyor.

2006’daki İsviçre maçının böyle bir yol kazası olduğunu öne süren yazar, sözlerini şöyle sürdürüyor:

“Ortalık karıştı, cezalarla ağır bir bedel ödedik. Statükoya baş kaldırdın, kulüp başkanı tarafından görevine son verildi, hakkını helal etmeden başka bir mücadeleye giriştin. Kariyerlerinin gelişmesi için emek verdiğin, babalık yaptığın oyuncularla arana fesat karıştı. Onlarla hesaplaşırken yıprandın. Gücünü toplamanı beklerken sessiz kaldığını gördük, şaşırdık. Derken aile babası olarak, değmez biriyle değmez sorunlar yüzünden, sana hiç yakışmayacak kavgalara tutuştun. Sonuç, sadece sana değil, futbolumuza da zarar verdi.”

Terim’in Galatasaray’da zor günler yaşadığını söyleyen Gökçe, yönettiği futbolcu grubunun da eskisi gibi güven vermediğini savunuyır.

“Olmuyor. Uyarılar ve eleştiriler işe yaramıyor. Biraz içine dön Hocam” diyen Gökçe, “Şu kavgayı bırak. Oyun kontrolu kadar öfke kontroluna da önem ver. Özeleştiri yap, yani… Fatih Terim’i bize geri ver” çağrısı yapıyor.

‘Doktorum’ diyerek ilişki kurduğu 25 kadını dolandırdı

MERSİN’de, kendisini ‘doktor’ ve ‘akademisyen’ olarak tanıtıp gönül ilişkisi yaşadığı kadınları dolandırdığı iddia edilen ilkokul mezunu Mustafa K. (40) yakalandı. Hakkında 18 yıl 4 ay kesinleşmiş hapis cezası olduğu öğrenilen ve Freud’un kitaplarını okuyarak psikolojik analiz yaptığını itiraf eden zanlı cezaevine konuldu.

İddiaya göre, polise giderek dolandırıldığını bildiren A.G. isimli kadın, “Kendisini akademisyen olarak tanıtan ve gönül ilişkisi yaşadığım U.A., kredi kartımdan 4 bin 399 TL para çekmiş. Sunum yapacağını söyleyip tablet bilgisayarımı da aldı. Kendisini bir daha görmedim” diye ifade verdi. Bunun üzerine Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, şüpheliyi yakalamak için harekete geçti.

Dolandırıcının ilkokul mezunu Mustafa K. olduğunu öğrenen polis, şüphelinin kadınlara kendisini doktor, akademisyen ve mühendis gibi tanıtarak gönül ilişkisi yaşadığı 25 kişiyi dolandırdığı ve çok sayıda sabıkası olduğunu saptadı.

Mustafa K.’nin kent merkezindeki Pozcu semtinde görüldüğü bilgisi üzerine bölgeye giden ekipler, şüpheliyi dolmuşta yakalayıp gözaltına aldı. Sorgulanmak üzere emniyete götürülen Mustafa K. hakkındaki suçlamaları kabul ederken, kadınların psikolojik hallerini çözümleyebilmek için psikanalizin kurucusu Sigmund Freud’un kitaplarını okuduğunu itiraf etti. Hakkında dolandırıcılık suçundan 18 yıl 4 ay kesinleşmiş hapis ve 46 bin 160 TL para cezası bulunduğu da öğrenilen Mustafa K. işlemlerinin tamamlanmasının ardından cezaevine konuldu.