Turist lere yönelik saldırı ne kadar sürecek?  yeni bir olay

Turist lere yönelik saldırı ne kadar sürecek? yeni bir olay

Türkiye'deki yabancı turistlere karşı saldırılar hala bitmemişti . bugün İstanbul'da ki  bir parkta gezen bir Emirati turist  çekiç ile saldırıya uğra

Başkan Erdoğan MİT ‘in yeni binası nda incelemelerde bulundu.
Türkiye’deki yatırım risklerini tartışan Riyad ‘da bir forum
sri Lanka’da 8 patlama! En az 185 ölü 500’den Fazla Yaralı

Türkiye’deki yabancı turistlere karşı saldırılar hala bitmemişti . bugün İstanbul’da ki  bir parkta gezen bir Emirati turist  çekiç ile saldırıya uğradı.

Yabancı turist için güvenlik yok mu?

 yabancı bir turistin saldırıya uğradığı ilk olay değil, bir süreden önce Trabzon’da  Kürt turist saldırıya uğradı .

iki ülkenin politikaları nedeniyle şimdi Türkiye ve BAE arasında  muhalefet vardır. İstanbul bahçelerinden biri  dolaşan ve yiyecek bir şey satın almak isteyen bir Emirati turisti ama satıcı ile bir tartışama çıktı . satıcı BAE li turisti tehdit etti ve  onu çekiçle saldırdı.

Neden Turist sayısı gerilemeye devam ediyor ?

Bu küçük olaylar Türkiye’yi nasıl etkiliyor?

Batılı ve rus Turistler Türkiye’den kaçıp yunanistan’a  yöneliyor .

Yunanistan Merkez Bankasından yapılan açıklamada, bir önceki yıl 24 milyon 799 bin olan turistler sayısı, 27 milyon 194 bine yükseldi. Böylece, turist sayısında yüzde 9,7 oranında artış yaşandığı bildirildi.

Hava yoluyla seyahat eden ziyaretçi sayısında yüzde 9,9 oranında artış yaşandığı belirtilen açıklamada, kara yollarını tercih edenlerin sayısında artışın yüzde 8,7 olarak gerçekleştiği kaydedildi.

Ülke bazında ise Avrupa Birliği ülkeleri Yunanistan turizminin ana kaynağı oldu. AB üyesi ülkelerden Yunanistan’ı ziyaret eden turistlerin sayısı 18 milyon 583 bine yükseldi.

Prof. Dr.  açıklaması

Prof. Dr. Adem  “Devletin görevi turistlerin can güvenliğini sağlamak, onlara yönelik saldırılarla ilgili gerekli soruşturmayı başlatmaktır. Turistler hangi suçu işlemişler ki gözaltına alınmışlar? Linçlere göz yumulan bir ülkede sadece turistler değil o ülkenin vatandaşları da güvende değildir.

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0