Türkiye, Yeni Zelanda’nın PKK’yı terör listesinde tutma kararını memnuniyetle karşıladı

Türkiye, Yeni Zelanda’nın PKK’yı terör listesinde tutma kararını memnuniyetle karşıladı

Türkiye Dışişleri Bakanlığı'nın Cuma günü yaptığı açıklamada, Türkiye Yeni Zelanda’nın PKK’yı, terör örgütleri olarak diğer unvanlarıyla birlikte beli

Yemen savaşlara devam ediyor ve hırslar bitmiyor
Fenerbahçe-Benfica Nasıl Olacak?
İran’daki sel felaketinde 46 kişi hayatını kaybetti

Türkiye Dışişleri Bakanlığı’nın Cuma günü yaptığı açıklamada, Türkiye Yeni Zelanda’nın PKK’yı, terör örgütleri olarak diğer unvanlarıyla birlikte belirlemeye devam etme kararını memnuniyetle karşıladığını söyledi.

 

Yeni Zelanda, PKK terörist grubunun şemsiye organı olarak hizmet veren Kürdistan Toplulukları Birliği’nin (KCK) yürütme konseyi ve yasama kolu KONGRA-GEL’in sözde yürüttüğü yabancı terör örgütleri listesini Cuma günü yayımladı. KCK’nın

Türkiye’nin küresel terörle mücadele mücadelesinde işbirliğinin önemini vurguladığını söyleyen bakanlık, terör tehdidiyle mücadeleye çalışırken terör örgütleri arasında herhangi bir ayrım yapmamanın çok önemli olduğunu söyledi.

“PKK ile mücadelede Yeni Zelanda ve diğer ortaklarımızın artan desteğinin devam etmesini bekliyoruz” dedi.

Türkiye’ye yönelik 30 yılı aşkın terör kampanyasında, Türkiye, ABD ve AB tarafından terör örgütü olarak listelenen PKK, kadınlar ve çocuklar da dahil olmak üzere yaklaşık 40.000 kişinin ölümünden sorumlu oldu.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0