Türkiye’nin NATO’nun Dinamik Manta tatbikatına büyük katkısı var

Türkiye’nin NATO’nun Dinamik Manta tatbikatına büyük katkısı var

Türkiye, Pazartesi günü NATO müttefikleri arasına, denizaltı karşıtı savaş birlikte çalışabilirlik tatbikatlarına odaklanan Dinamik Manta 2019 tatbika

Türkiye, 17 ülkeyle serbest ticaret anlaşmaları imzaladı
Bedelli askerlik başvuru ve kura tarihleri açıklandı
İsrail Barosu Başkanı, ‘yargıçlık için seks’ skandalında şüpheli olarak adlandırıldı

Türkiye, Pazartesi günü NATO müttefikleri arasına, denizaltı karşıtı savaş birlikte çalışabilirlik tatbikatlarına odaklanan Dinamik Manta 2019 tatbikatına katıldı. Fransa, İspanya, İtalya, Yunanistan, Kanada, Almanya, ABD, İngiltere ve Türkiye bu yılki tatbikata katıldı.

TCG Gelibolu Fırkateyn, TCG Gür denizaltı ve P-235 deniz devriye uçağı uçakları ile Türk Deniz Kuvvetleri, 25 Şubat’ta başlayan ve 8 Mart’a kadar devam eden olaylarda kuvvetlerini göstermeye devam etti.

Daily Sabah’ın Türkiye’nin NATO’ya katkılarıyla ilgili sorusuna yanıt veren Türkiye’nin tatbikattaki operasyonlarından sorumlu olan Yüzbaşı Burak Dağlı, ülkenin ittifakı desteklemek için elinden gelenin en iyisini yaptığını söyledi.

“Bu tatbikata bir Daimi NATO Denizcilik Grubu-2’nin (SNMG2) bir parçası olan TCG Gelibolu, bir denizaltı ve bir deniz devriye uçağı olan bir yüzey gemisiyle katılıyoruz. Ortalamanın üzerinde bir tatbikattır. Bunun dışında SNMG2, Türkiye limanlarını sık sık ziyaret eder. Bunları söyledikten sonra, Türkiye’nin SNMG2 ve NATO’ya çok üst düzeyde destek sağladığını yineleyebiliriz “dedi.

“NATO’nun tüm deniz tatbikatlarına eşit şekilde katkıda bulunmak için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz. İşaret etmek istediğim, Akdeniz’deki en büyük NATO tatbikatına fırkateyn, denizaltı ve deniz devriyesi uçaklarıyla katılmak. ortalamanın üstünde. Bu tatbikat NATO’ya ait olma duygumuzu güçlendirmemize yardımcı oluyor ”dedi.

Daily Sabah gazetesine konuşan askeri kaynaklar, Türkiye’nin NATO’daki güçlü müttefiki konumuna dikkat ettiğini belirtti. Yetkililer, ittifakın bir parçası olarak yapılan deniz tatbikatlarının Akdeniz’in güvenliğine ve müttefikler arasında işbirliğine ve işbirliğine katkıda bulunduğunu söylediler.

NATO’ya göre, Dinamik Manta katılımcılara denizaltı karşıtı ve yüzey karşıtı savaş becerilerinde birlikte çalışabilirlik ve yeterliliklerini artırmak için karmaşık ve zorlu bir savaş eğitimi veriyor.

 

Türkiye, 1952’den beri NATO üyesidir.

COMMENTS

WORDPRESS: 0