Venezuela’da Darbe girişiminde ne oldu ?

Venezuela’da Darbe girişiminde ne oldu ?

Venezuela'da kendini devlet başkanı ilan eden Ulusal Meclis (AN) Başkanı Juan Guaido ve destekçilerinin sabah saatlerinde teşebbüs ettiği darbe girişi

ABD Seçimleri Neden Bu Kadar Önemli?Çok Farklı bir seçim
‘Çin Seddi’ nerede?çok zor bir soru
Türkiye ile güven oluşturmak için yapılan toplantı: Yunanistan

Venezuela’da kendini devlet başkanı ilan eden Ulusal Meclis (AN) Başkanı Juan Guaido ve destekçilerinin sabah saatlerinde teşebbüs ettiği darbe girişiminin ardından bazı ülkeler Maduro’nun yanında yer alırken, bazı ülkeler ise darbe girişimine destek verdi.

 

Venezuela'da Darbe girişimi

Venezuela’da Darbe girişimi

Dün yaşananların ardından Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, başkent Caracas’taki devlet başkanlığı sarayı Miraflores’te Savunma Bakanı Vladimir Padrino ve Kurucu Meclis Başkanı Diosdado Cabello ile bir araya gelerek,”Ulusa Sesleniş” konuşması yaptı.

Dün, La Carlota Hava Üssü’nde çıkan çatışmalara değinen Maduro, “Basında, La Carlota Askeri Hava Üssü’nün alındığına dair haberler çıktı ancak La Carlota Hava Üssü kesinlikle alınamadı.
Tıpkı diğer askeri üsler gibi, La Carlota da alarm durumundaydı.” diye konuştu.

Venezuela’da Darbe girişimi

Guaido, görüntülerde “Ülkeyi demokratik olarak yeniden ayağa kaldırmak için sizleri harakete geçmeye çağırıyorum. Artık zamanı geldi.” ifadelerine yer verdi.

daha okun … Milli Savunma Bakanlığı’ndan açıklaması

Venezuela Kurucu Meclis Başkanı Diosdado Cabello ise yaptığı açıklamada halka, Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro’yu savunmak için başkanlık sarayında toplanma çağrısında bulundu.

Darbe girişiminden sonra ne oldu ?

Maduro ayrıca

Venezuela’da Darbe girişimi

Darbe girişiminden birkaç saat sonra sosyal medya hesabından açıklama yapan Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, komutanların anayasaya bağlılıklarını ifade ettiklerini kaydederek, “Halkı, vatanı ve anayasal düzeni korumak için sokağa davet ediyorum.” dedi.

Maduro, ordudaki komutanlarla görüştüğünü, ordunun anayasa ve halka bütünüyle sadakat gösterdiğini vurguladı.

kaynak : haber türk

COMMENTS

WORDPRESS: 0