AK Parti İstanbul’un tüm ilçelerinde seçime itiraz edecek…

AK Parti İstanbul’un tüm ilçelerinde seçime itiraz edecek…

31 Mart yerel seçimleri sona ererken, İstanbul'daki seçim sonuçlarına itirazlar sürüyor. Kesin olmayan sonuçlara göre, Ekrem İmamoğlu İstanbul Büyükşe

‘800’e Türkiye kökenli kadın ve çocuk Irak’ta tutuluyor
Eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin AKP’den istifa etti
Seçimden sonra ilk iş süriye’de Erdoğan ne yapacak ?

31 Mart yerel seçimleri sona ererken, İstanbul’daki seçim sonuçlarına itirazlar sürüyor. Kesin olmayan sonuçlara göre, Ekrem İmamoğlu İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçimi önde kapatırken, AK Parti geçersiz oylara itiraz edeceğini açıkladı. Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Güven de itirazların bugün saat 15.00’e kadar ilçe seçim kurullarına iletilebileceğini belirtti .

YSK AÇIKLADI, AK PARTİ HAREKETE GEÇTİ

YSK seçim sonuçlarına itiraz için bugün saat 15.00’e dikkat çekti ve bu saatten sonra yapılacak itirazların dikkate alınmayacağını duyurdu. AK Parti, 31 Mart gecesi usulsüzlük yapıldığı iddiasıyla İstanbul’un 39 ilçesinde sonuçlara itiraz etme kararı aldı.

AK PARTİ’DEN GEÇERSİZ OY İTİRAZI

AK Parti seçim sonuçlarına itiraz edeceğini belirterek, geçersiz oylara dikkat çekti. “İlk defa bizim sistemimizle seçim kurullarındaki sistem arasında böyle bir farkla karşı karşıyayız. İsteğimiz vatandaşımızın iradesinin sandığa yansımasıdır” diyen AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, “İstanbul’da sonuç daha önce de ifade ettiğimiz gibi AK Parti ve Sayın Binali Yıldırım’dır. Sonuç ne olursa olsun saygı gösterecek, milletimizin tercihi başımızın üzerinde diyeceğiz” ifadelerini kullandı.

ANKARA’DA DA İTİRAZ EDECEK

AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, yaptığı açıklamada Ankara’da da seçim sonuçlarına itiraz edileceğini duyurmuştu. Ankara’da oy kullanılan pek çok sandıkta seçim sonuçlarına tesir edecek şekilde geçersiz oyların mevcudiyetine şahit olduklarını belirten Şahin, “Ankara’da bu itirazlarımız neticesinde önemli bir mesafe katedeceğimizi görüyoruz.” demişti.

COMMENTS

WORDPRESS: 0