Almanya, Mağrip ülkelerinden ilticayı sınırlandıracak

Reuters'in haberine göre, Alman parlamentosunun alt meclisi, Cuma günü Gürcistan'dan ve üç Mağrip ülkesinden Cezayir'den, Fas'tan ve Tunus'tan sığınma

Temizlik Kalmak Demektir
Türk takımlarının puanları
Fenerbahçe’nin Taraftarları haydi bakalım”Fenerbahçe Evimiz,Ronald Koeman Babamız”!!!!!

Reuters’in haberine göre, Alman parlamentosunun alt meclisi, Cuma günü Gürcistan’dan ve üç Mağrip ülkesinden Cezayir’den, Fas’tan ve Tunus’tan sığınma başvurularını sınırlamak için çekişmeli bir yasayı onayladı.

Çoğunlukla Şansölye Angela Merkel’in muhafazakâr sol koalisyon hükümeti olan bazı 509 Alman milletvekili, Gürcistan, Cezayir, Fas ve Tunus’u “güvenli menşe ülkeleri” ilan eden yasaların lehine oy kullandı.

Ayrıca, esas olarak muhalefetteki Yeşiller ve Sol Parti’den 138 milletvekili taslak yasaya karşı oy kullandı.

 

İçişleri Bakanı Horst Seehofer, hükümetin planını savundu ve geçen yıl bu dört ülkeden gelen sığınma başvurularının yüzde 3’ünden daha azının güvenilir olduğunu belirtti.

 

Yetkili, yeni mevzuatın sığınma başvurularının işlenmesini hızlandıracağını ve yasadışı göçmenlerin daha hızlı sürülmesini sağlayacağını söyledi.

Mevzuatın, muhalefetteki Yeşiller ve Sol Parti ‘nin onu engellemeyi planladığı Federal Meclis’in onayına hala ihtiyaç var

COMMENTS

WORDPRESS: 0