Ayasofya Neden Şimdi ?

Ayasofya Neden Şimdi ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan bir süre önce bir tv yayınında Ayasofya’nın yeniden cami olması talebini “daha camiler dolmadan anlamı yok” şeklinde cevaplamışt

AK Parti İstanbul’un tüm ilçelerinde seçime itiraz edecek…
Eski Mısır Devlet Başkanı Mursi mahkemede hayatını kaybetti
Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov: Astana süreci çözüm için en uygun mekanizma

Cumhurbaşkanı Erdoğan bir süre önce bir tv yayınında Ayasofya’nın yeniden cami olması talebini “daha camiler dolmadan anlamı yok” şeklinde cevaplamıştı. sonrası ise bir başka tv yayınında Ayasofya’nın pekala müze statüsünden çıkarılıp ibadete açılabileceğini söyledi. Kısa süre içindeki bu söylem değişikliği ne anlama geliyor?

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçmenleri yaklaşmakta olan belediye seçimlerinde iktidardaki Adalet ve Kalkınma partisine oy vermeye teşvik etmek için yanına doğru çekmekte tereddüt etmeyecek.

Bu kez Erdoğan ,  istanbul vatandaşlarını  kazanmak için İstanbul’un en ünlü tarihi müzesi olan Ayasofya’nın   müzesinden camiye çevirmek istedi .

Erdoğan, televizyonuna verdiği demeçte, “Ayasofya’ya müze adı verilmeyecek, ِAyasofya ‘ya cami adı vereceğiz

Mimari bir şaheser olan Ayasofya’nın yapımı MS 6. yüzyıla kadar uzanıyor. Kilise, on beşinci yüzyılda, 1453’te Osmanlıların elindeki Konstantinopolis’in düşmesinden sonra bir camiye dönüştü.

Erdoğan, seçimi kazanma umuduyla vatandaşları  AK  yanına çekmeye devam ediyor, Erdoğan, Müslüman çoğunluğu olarak bilinen Türk halkını, Ayasofya müzesinden Ayasofya camisine olarak değiştirmek hiç bir çare bulmadı  .

COMMENTS

WORDPRESS: 0