Bakan Albayrak: Enflasyon da düşüş trendi sürüyor

Bakan Albayrak: Enflasyon da düşüş trendi sürüyor

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak düşen enflasyon rakamlarıyla ilgili açıklama yaptı. Bakan Albayrak "Enflasyonda düşüş trendi sürüyor." ifadeler

İstanbul’da yeni zam . BELTUR’da ve su’da …
Bakan Albayrak’tan Türkiye-ABD ilişkileriyle ilgili açıklama
İran’dan petrol ihracatı muafiyeti kalktı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak düşen enflasyon rakamlarıyla ilgili açıklama yaptı. Bakan Albayrak “Enflasyonda düşüş trendi sürüyor.” ifadelerini kullandı.

Son enflasyonun rakamlarıyla ilgili açıklama yapan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, “Enflasyonda düşüş trendi sürüyor. Haziran rakamları ile yıllık hedefimizin altına geldik” açıkladı .

Bakan Albayrak, Twitter hesabından, TÜİK tarafından açıklanan haziran ayı enflsyon rakamlarına ilişkin değerlendirmede bulundu.

Enflasyonda düşüş trendinin sürdüğüne ve haziran ayına ilişkin enflasyon rakamlarıyla yıllık hedefin altına inildiğine işaret eden Albayrak, “Gıda tarafındaki kazanımlarımızı özellikle yapısal adımlarımızla koruyacak ve önce tek haneli enflasyonları görecek, ardından yılı hedeflerimizin altında bir oranda kapatacağız” değerlendirmesinde bulundu.

israi’de ortalık karıştı! 47 polis yaralı, 60 gözaltı!

Albayrak’ın paylaşımında enflasyon rakamlarının geldiği seviyeye ilişkin infografiğe de yer verildi. Görselde, “Dengelenme sürecinin pozitif katkısıyla enflasyonda Temmuz 2018 seviyelerinin altına düşüş sağlandı” ifadesi kullanıldı.

kaynak : Ahaber

COMMENTS

WORDPRESS: 0