israi’de ortalık karıştı! 47 polis yaralı, 60 gözaltı!

israi’de ortalık karıştı! 47 polis yaralı, 60 gözaltı!

israi'de Etiyopya asıllı bir gencin polis kurşunuyla hayatını kaybetmesini protesto etmek için ülke genelinde düzenlenen gösterilerde 47 polis yaralan

Un İhracatına Getirilen Sınırlandırma Fabrikaları Vurdu. 32 Fabrika şalter İndirdi
Google’ın öyküsü
Erdoğan onu örnek gösterdi ama O İmamoğlu’na destek verince bıçaklandı.

israi’de Etiyopya asıllı bir gencin polis kurşunuyla hayatını kaybetmesini protesto etmek için ülke genelinde düzenlenen gösterilerde 47 polis yaralandı, 60 gösterici de gözaltına alındı.

Etiyopya asıllı gencin ölümüy için olaylar başladı

israi’de Kiryat Haim kentinde pazar günü görevli olmayan bir polisin açtığı ateş sonucu Etiyopya asıllı 19 yaşındaki İsrail vatandaşı Solomon Tekah’ın yaşamını yitirmesi ülke genelinde protestolara neden oldu.

ABD’li senatör Türkiye’ye Patriot füzesi verabiliriz

göstericiler Yolları kapattılar

Birçok farklı şehirde düzenlenen gösterilerde protestocular ile polis arasında zaman zaman arbede yaşandı.

Gösterilerin en önemli adreslerinden biri olan başkent Tel Aviv’de protestocular, Azrieli Tower yakınlarındaki bir ana yolu çift yönlü trafiğe kapattı.

Yola barikat kuran ve lastik yakan göstericiler yoldan geçmek isteyen bazı araçlara saldırdı. Bazı araçları da ateşe veren göstericiler, kapattıkları yollara kaldırım taşlarını yığdı.

47 polis yaralandı, 60 gösterici gözaltına alındı

İsrail polisinden yapılan yazılı açıklamaya göre, gösterilerde şu ana kadar 47 polis yaralandı, 60 gösterici gözaltına alındı.

 

kaynak : haberler

COMMENTS

WORDPRESS: 0